${item.title}
${i18n('search')}

Ukraina päästjad õppisid Päästeliidu käe all

11.september 2023 Eelmisel nädalal viibis Eestis Ukraina kutseliste ja vabatahtlike päästjate delegatsioon, kes õppisid Päästeliidu käe all vabatahtlike päästjaid ühendava organisatsiooni toimimist.
Päästeliit on sõja algusest saati toetanud Ukraina päästjaid nii varustuse kui masinate näol. Omandatud kontaktid ja tutvused on tekitanud võimaluse Ukraina vabatahtliku pääste organisatsiooniga koostööd teha ning tänaseks oleme sõlminud nendega koostöömemorandumi ja vabatahtlikud on käinud Eestis meie vabatahtlike päästekomandode tööd kaemas ning õppinud Päästeliidu kui organisatsiooni toimimist. 

Ukrainlaste siinviibimisel tutvustasime neile Lääne-, Põhja-, ja Kesk-Eesti vabatahtlikke ja kutselisi päästekomandosid. Külastamisorbiiti mahtusid Palivere, Nõva, Raasiku, Aruküla, Kaberneeme ja Võsu vabatahtlikud päästekomandod ning Kesklinna ja Nõva kutselised päästekomandod. 


Kõige olulisem sündmus kogu visiidi käigus oli koostöömemorandumi allkirjastamine, millest saad lähemalt lugeda SIIT. Kahepoolse koostööleppe allkirjastamisega eesmärk on kahe vabatahtliku organisatsiooni teadmiste ja kogemuste jagamine, kuid ka ühine tuletõrjespordi võistlustel osalemine. 

Lisaks ametlikumatele ja töisematele visiitidele päästekomandodesse, sai Ukraina päästjate delegatsioon võimaluse külastada Postimees Grupi peahoonet Madis Kimmeli juhtimisel ning Eesti käsitööõlle lugu näitas Põhjala Pruulikoda. Võsu vabatahtliku päästekomando külastusel pakkus  vabatahtlik päästja Andrus ukrainlastele hommikul püütud ja samal päeval suitsutatud kala. Lõpppunkti pani Purtse vabatahtliku päästekomando korraldatud grillvõistlus, mille Ukraina päästjad võitsid.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Ukraina delegatsioon jäi külastusega ääretult rahule ning omandatud teadmised viiakse kodumaale tagasi. Muljet avaldas külalistele eestlaste külalislahkus, mis iga kutselise ja vabatahtliku päästekomando puhul silmatorkav oli. 

Слава Україні!


Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.