${item.title}
${i18n('search')}

Eripääste

Eestis on mõned eripäästega tegelevad vabatahtlikud ühingud

Eestis on viimase paarikümne aasta jooksul tekkinud mõned spetsiifiliste päästetöödega seotud ühingud. Näiteks on ühinguid, kelle vaev on kulunud veepäästekoerte kasvatamisele ja koolitamisele. 

Teine osa vabatahtlikke on treeninud koerad kadumaläinud inimeste otsinguteks ja varingute alla jäänud kannatanute leidmiseks. Lisaks on ühinguid, kes tegutsevad inimeste otsingute ja eritehnilise päästega, näiteks laskumisega sügavikku. Eripääste alla võib liigitada ka need ühingud, kes lisaks tuletõrjumisele reageerivad liiklusõnnetustele või omavad rasketehnikat, millega saab hädast välja aidata tavasõidukeid.

Varustus ja hooned

Eripäästjad kasutavad peaaegu täielikult oma ühingu rahade eest soetatud varustust. Päästekoerte väljaõpe on iga omaniku isikliku töö ja pingutuse vili. Nööripäästjate karabiinid ja köied on soetatud enamasti omanike endi raha eest. Varustuse ladustamiseks mõeldud hoonetena kasutatakse tavaliselt oma isiklikke elamispindu.

Ennetustöö

Eripääste ennetustööga Eestis sihipäraselt veel ei tegeleta. Pigem jagatakse elanikkonnale ohutusalaseid soovitusi valdkondlikult – marjulistel soovitatakse võtta kaasa laetud akuga mobiiltelefon, paljanditel ronijaid instrueerivad alpinismiklubid, talvel jääl käivatelt kalameestelt oodatakse, et nad tutvuksid põhjalikult ilmaolude ning jää paksusega.

Päästetöö

Eripäästjaid kaasatakse päästetöödele vajaduse põhjal. Piirkondlikel politsei- ja päästeameti keskustel on eripäästjate kontaktid, keda ühel või teisel puhul kas otsingutöödele või nööripäästesse kaasata. 

Veepäästekoerte tasemetunnistused

Päästeliit annab välja veepäästekoerte tasemetunnistusi. Järgmised veepäästekoerte tasemeeksamid toimuvad 15.09.2024 ning 29.09.2024.

Tutvu veepääste koera ja vabatahtliku päästja-koerajuhi kvalifikatsiooni hindamise juhendiga SIIN.

Välja antud sertifikaadid leiad SIIT.

Liitu Virtuaalkomandoga

Virtuaalkomando ühendab vabatahtlikke Eesti inimesi, kes tahaksid panustada tavalisest enam oma pere ja kogukonna turvalisusesse.

Liitu Päästeliiduga

Päästeliit soovib 2025. aastaks kasvatada vabatahtlikku päästesse kaasatud inimeste arvu 25 000-ni. Seepärast peame oluliseks iga ühingut ja iga üksikut inimest, kes soovib anda oma panuse Eesti ohutuma elukeskkonna nimel. Alustame üheskoos siit.

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.