${item.title}
${i18n('search')}
päästeliit toetab ukraina päästeteenistust

DEMINEERIME UKRAINA! 

Ukraina on tänaseks maailma kõige mineeritum maa. Aitame koos Ukraina elanikkonnale turvatunde luua!

Päästeliit on Ukraina päästjaid toetanud alates sõja algusest

Päästeliit on sõja algusest toetanud Ukraina päästjaid, toimetades vabatahtlike abiga kohale abisaadetisi. Juba sõja esimestel päevadel organiseeriti annetajate abiga varustust ja tehnikat, mis saadeti koheselt teele meie Ukraina kolleegidele.

Eesti inimeste heatahtlikkus on märkimisväärne - üheskoos on kahe aasta jooksul Ukraina Eriolukordade Riiklikule Teenistusele viidud pea seitsme miljoni euro väärtuses abi: päästevarustust ja -tehnikat, konteinersoojakuid, supiköögi, mobiilne staap, sõiduautosid, kaubikuid, ATV-sid, droone, varingupäästeks
vajalikke ekskavaatoreid ja tõstukeid jpm.

Päästeliit on Ukraina abistamisel olnud Eesti madalaima haldusprotsendi arvestaja annetustelt, kasutades vaid ligi 4% kogu annetustelt organisatsiooni jaoks vajaliku toimimise kulude tarbeks.


ANNETADA SAAD SIIN

või tehes ülekande PÄÄSTELIIT / EE547700771002741382 märksõnaga "Ukraina".
DEMINEERIME UKRAINA!

Järjest olulisemaks on muutunud humanitaardemineerijate toetamine Ukrainas. Ukraina päästeteenistusel on suur puudus demineerimisvahenditest, sest mineeritud alasid on hetkeseisuga üle 250 000 km2 ehk üle viie Eesti suurune ala. Rahvusvahelise mõttekoja GLOBSEC andmetel on Ukraina suurim mineeritud ala kogu maailmas, edestades Afganistani ja Süüriat. Praeguses tempos demineerimisega võib Ukraina ohutuks muutmiseks kuluda üle 700 aasta.  

Lisaks demineerimisvaldkonnale on puudus ka varingupääste tehnikast, esmaabitarvetest ning paljust muust.
Päästeliit on eraisikute ja ettevõtjate abiga saatnud Ukrainasse demineerimisvaldkonda pea 2-miljoni euro eest abi, sealhulgas demineerimisroboti MV-4, esmaabitarvikuid, metallidetektoreid, sõidukeid humanitaardemineerijate transportimiseks. 


Kuidas jõuab Sinu annetus Ukraina päästjateni?

Peale Sinu annetuse tegemist kanduvad vahendid otse Päästeliidu kontole, kuhu kogume kõik vahendid Ukraina toetamiseks. Oleme otseühenduses Ukraina Eriolukordade Riikliku Teenistusega (Ukraina päästeteenistus), kes jagab meile nimekirja varustusest, mida neil kõige enam vaja on.

Peale vahendite kogumist uurime oma koostööpartneritelt Eestist ja Euroopast millised on nende võimalused Ukraina Päästeteenistuse nimekirja täitmisel. Kui varustus ja/või tehnika on hangitud, viime need vabatahtlike päästjate abiga otse Ukraina riiklikule päästeteenistusele Lvivis või Kiievis.

Mis on Sinu panuse tulemus?

Sinu panusega saame toetada Ukraina päästjaid, kes seavad enda elu ohtu, et päästa teisi. 

Humanitaardemineerijate töö on puhastada sõjast saastatud alad, tagades põllumeestele võimaluse tagasi naasta oma tööpõldudele ning andes tsiviilelanikele võimaluse naasta oma kodudesse ja metsadesse. 

Kuhu jõuab info annetatud varustuse kohta? 

Päästeliit toetab ja teeb otsest koostööd Ukraina Eriolukordade Riikliku Teenistusega, kes vastutab päästevaldkonna eest Ukrainas.

Päästeliidu annetatud varustuse ja tehnika koguselise statistika edastame jooksvalt Eesti Välisministeeriumile.

Kogu info annetatud varustuse kohta leiab kajastustelt meie Facebookist ja koduleheküljelt. Allolevalt piktogrammilt on näha kogu Päästeliidu poolt Ukrainasse viidud varustus ja tehnika.

Kas saan ka muudmoodi panustada?

Kui soovid panustada muul moel Ukraina päästjate toetamisesse, siis anna endast või enda ettevõttest märku: piia@paasteliit.ee.

Kui oled tegev kommunikatsiooni või turundusvaldkonnas ja soovid panustada kampaaniate loomisesse või meie tegevuse teadlikustamisesse ühiskonnas, siis anna endast teada kirjutades: hendrik@paasteliit.ee.

Meist meedias

Ott Sepa kiharad läksid kõige kallimalt! Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali oksjonil koguti Ukraina toetuseks üle 5000 euro

Ukraina päästeteenistuse juht: mineeritud alade puhastamiseks kulub üle 700 aasta

Päästeliit ostis kolme helde ettevõtja toel ukrainlastele vägeva abimehe

Ukraina vabatahtlikud päästjad alustavad koostööd Päästeliiduga

Aastatagusega võrreldes on Eesti inimeste hoog Ukraina abistamisel raugenud

HÕFF kogus Ukraina toetuseks ligi 4000 eurot

Päästeliit saadab Ukrainasse uhiuue väliköögi

Päästeliit plaanib saata Ukrainasse kaks laadur-ekskavaatorit

Päästeliidu delegatsioon käis Ukrainas kolleegidega kohtumas: abi on jõudnud õigesse kohta!

UKRAINA RAHVA TOETUSEKS Ukraina varingupäästjatele läheb appi mobiilne raskekraana Taavet

Ukraina U22 koondise peatreener aitab kodulinnas päästjaid: Harkivis napib kõike alates kiivritest, lõpetades Panthenoliga

Päästeliit on Ukraina tuletõrjujatele annetanud ligi 4000 tööriista

Maapääste

Maapäästekomando on tavaliselt vabatahtlik tuletõrjeühing, millel on vähemalt üks põhiauto, seda kasutav meeskond ja kaasnev varustus.

Merepääste

Merepäästekomando keskmes on päästepaat, seda kasutav meeskond ning asjaomane side- ja eritehnika.

Eripääste

Eestis on viimase paarikümne aasta jooksul tekkinud mõned spetsiifiliste päästetöödega seotud ühingud. Näiteks on ühinguid, kelle vaev on kulunud veepäästekoerte kasvatamisele ja koolitamisele.

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.