${item.title}
${i18n('search')}

Merepääste

Merel abi vajades helista alati 112.

Kui oled Trossi liige, siis tehnilise probleemi korral helista Trossi 24/7 keskusesse 55553434.

Merepäästekomando keskmes on päästepaat, seda kasutav meeskond ning asjaomane side- ja eritehnika.

Varustus ja hooned

Suur osa vabatahtlike merepäästjate varustusest on soetatud vabatahtlike endi kulu ja kirjadega. Mitmed ühingud on oma veesõidukite omandamiseks kasutanud korjandusi, kirjutanud projekte ja teinud koostööd heade sõpradega Skandinaaviast. 

Enamasti puuduvad ühingutel spetsiaalselt merepäästeks ettevalmistatud ruumid. Kuivülikondi, kiivreid ja kõike muud merepäästega seonduvat ladustatakse kokkuleppe alusel kas omavalitsuse, mõne toetaja või liikme isiklikel pindadel. Merepäästjate isikliku varustuse tase on aasta-aastalt paranenud.

Ennetustöö

Merepääste ennetustööd korraldatakse rannaasulates toimuvatel merepäevadel ja riiklike teavituskampaaniate kaudu. Vabatahtlikud merepäästjad panevad eriti suurt rõhku sellele, et merele minejad kannaksid päästevesti ega tarvitaks ujudes alkoholi. 

Osa ühinguid korraldab spetsiaalseid ennetusüritusi lastele, kus tutvustatakse merepäästetehnikat ja rõhutatakse, kui tähtis on ohutult käituda.

Päästetöö

Vabatahtlike merepäästjate roll päästetöödes on aasta-aastalt kasvanud. Vabatahtlikud merepäästeühingud katavad nüüd suurema osa kogu Eesti rannajoonest. Põhiline osa väljakutsetest on seotud merehätta jäänud väikelaevaomanikega. 

Järelkasv

Vabatahtlike merepäästjate järelkasvuga Eestis sihipäraselt veel ei tegeleta. Merepäästjate arv kasvab tänu purjetajatele, meremeestele ja merendushuvilistele, kes läbivad merepäästja algkoolituse ning saavad merepäästja tunnistuse. 

Kuna merepäästja peab oskama hästi ujuda, aitavad merepäästjad jätkata ja laiendada laste ujumisoskusega seotud programme.

Päästeliidu komandode asukohad Eestis

Päästeliit ühendab ja esindab Eestis päästealal vabatahtlikult tegutsevaid ühinguid, sõltumata nende valdkonnast ja asukohast.

Meie hulgas on ühingud, mis tegelevad tuletõrjega, merepäästega, koerapäästega, veepäästega, nööripäästega, inimeste otsingutega, ennetustööga ja paljude teiste päästevaldkondadega.

${i18n('all')} Eripääste Maapääste Merepääste

Liitu Virtuaalkomandoga

Virtuaalkomando ühendab vabatahtlikke Eesti inimesi, kes tahaksid panustada tavalisest enam oma pere ja kogukonna turvalisusesse.

Liitu Päästeliiduga

Päästeliit soovib 2025. aastaks kasvatada vabatahtlikku päästesse kaasatud inimeste arvu 25 000-ni. Seepärast peame oluliseks iga ühingut ja iga üksikut inimest, kes soovib anda oma panuse Eesti ohutuma elukeskkonna nimel. Alustame üheskoos siit.

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.