${item.title}
${i18n('search')}

Tehniline pääste

Tutvustus

Tehnilise pääste üksus ühendab endas üle Eesti peamiselt vabatahtlikke päästjaid, kes vastavalt oma teadmistele ja oskustele saavad panustada veelgi enam turvalisuse tagamisse.

Üksuse eesmärk on tegeleda suuremahuliste kriiside tagajärjel tekkivate inimkannatuste leevendamisega ja täita tühimik senises elanikkonnakaitse korraldamises.

Tehnilise pääste üksus on koostööpartneriks riigile, kohalikele omavalitsusele ning erasektorile. Meie liikmed baseeruvad üle Eesti, moodustades ühise rinde kriisiolukordade tagajärgede likvideerimiseks.

Üksuse tegevus

Üksuse pädevuses on üleujutuste, tormide ja lumetormide, varingute ja muude kriiside ning katastroofide tagajärgede likvideerimine. 

Üksuse eesmärgid: 

  • vähendada inimkannatusi kriisides; 
  • hädaolukorraks tehnilise abiressursi pakkumine (varustus ja koolitatud inimesed); 
  • võimalike kahjusid ennetavate tegevuste tegemine;
  • pakkuda abi riigi- ja valitsusasutustele ning avalik-õiguslike ja eraõiguslike juriidiliste isikutele hädaolukordade tagajärgede likvideerimiseks ja selle mõju leevendamiseks elanikkonnale;
  • pakkuda abi KOV-ile elutähtsate teenuste tagamisel hädaolukorras;
  • aidata KOV-il likvideerida hädaolukordade tagajärgi ja leevendada hädaolukordade mõju elanikkonnale.

Tänaseks on üksus osalenud päästetööl Jõelähtme vallas Lool, kuhu rajati veetõkked, et takistada Pirita jõe üleujutusvee jõudmine elumajadesse.

Valmisolek reageerima oli eelmise aasta lääneranniku üleujutusele ning selle aasta algul alarmeerisime suurema isikkoosseisu ilmast räsitud elektriliinide puhastamiseks.

Väljaõpe ja koolitused

Tehnilise pääste üksusesse kuuluvad peamiselt vabatahtlikud päästjad, kuid võimalus kriisidesse panustada on igaühel, kellel selleks soovi ja tahtmist. Seda saab teha kuuludes Päästeliidu Virtuaalkomandosse.

Praeguseks on üksuse liikmed läbinud rahvusvahelise sertifikaadiga Rescue 3 koolituse päästmine kiires vees ja üleujutuste korral, saagimiskoolituse, jääpääste koolituse ning veetõkete ehitamise koolituse.

Kõik koolitused on läbitud oma-ala ekspertide käe all.

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.