${item.title}
${i18n('search')}

Ukraina vabatahtlike pääste organisatsioon sõlmis Päästeliiduga koostööleppe

07.september 2023 Täna sõlmisid Kaberneeme vabatahtlikus päästekomandos Päästeliidu ja Ukraina vabatahtliku pääste organisatsiooni liikmed koostöömemorandumi, mille eesmärk on arendada Eesti ja Ukraina vabatahtlike päästjate vahelist koostööd.  

Sel nädalal viibivad Eestis Ukraina kutselised ja vabatahtlikud päästjad, kes õpivad Päästeliidu käe all vabatahtliku pääste toimimist. Visiidi eesmärk on kodumaal arendada välja analoogne katuseorganisatsioon nagu on Eestis vabatahtlikke päästjaid ühendav Päästeliit.  

“Meie koostöö Ukraina päästjatega, mis on seni olnud toetav ja abistav, on viinud meid edasi koostööni, kus me saame olla abiks ja nõu andjaks Ukraina vabatahtliku pääste loomisel,” ütles Päästeliidu juht Piia Kallas. “Loodame, et selle 104-aastase kogemusega, saame me ukrainlastele anda edasi kasulikke nõuandeid, toetada, abistada ja jagada oma kogemusi, et Ukraina saaks rajada samaväärilise vabatahtliku organisatsiooni nagu seda on täna Eestis Päästeliit,” lisas Kallas.  

Ukraina vabatahtliku pääste juht Igor Kazeki sõnul on Päästeliit neile juba andnud suure suuna, kuidas nad oma kodumaal analoogset organisatsiooni rajada suudavad: “Kindlasti võtame siinõpitud kogemuse ja viime selle koju, et meie üleriigi laiali olevad vabatahtlikud päästekomandod ühendada.” Kazek soovib kõigile eestlastele ka head vabatahtliku pääste aastapäeva: “Tervist ja edu kõigile vabatahtlikele ja kutselistele päästjatele tähtsa päeva puhul. Loodan siiralt, et Eestit ei taba kunagi selline sõjaline tegevus nagu on meile tulnud Venemaa agressiooni tagajärjel Ukrainas. Slava Ukraini!” 

Ukraina vabatahtlik pääste organisatsioon kinkis Päästeliidule hindamatu eseme, mille on valmistanud üks Ukraina rindekunstnik. Surmarelvast on moodustatud kunst: raketil on kujutatud rindekunstniku autoportree, mida ümbritsevad raketist eraldunud killud. Kunstiteoseid on jagatud äärmiselt vähestele inimestele, kellest Eestis on selle pälvinud vaid peaminister Kaja Kallas.

Päästeliidu käe all saavad Ukraina vabatahtlikud päästjad terve nädala vältel õppida meie vabatahtliku pääste toimimist nii Lääne-, Põhja-, kui ka Kesk-Eestis.


Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.