${item.title}
${i18n('search')}

Islandi vabatahtlikud päästjad külastasid Eestit

05.september 2023 Nädal aega kestnud täiendkoolitusel said Islandi vabatahtlikud eestlaste käe all õppida metsa- ja maastikutulekahjude kustutamist. 
Esimene päev Eestis möödus islandlastele töiselt. Annelinna ja Tõrvandi päästekomandode juhtimisel said Islandi vabatahtlikud päästjad kogemuse ATV ja UTVga metsa- ja maastikupõlengute kustutamisel. Õppeala, kus islandalstele tehnikat õpetati, oli mõni aeg tagasi tulekahju roaks saanud, seega andis see võimaluse välismaalastele imestada ka tulekahju tagajärgi. 

Islandil on metsapõlengud mure väike, kuid üha suuremaks on kujunemas samblaga kaetud maastiku põlengud. Vulkaaniliste pursete tagajärjel satub laava tihkete samblike peale (lausa 16cm-paksuse kihina kasvava samblikele), süütades raskesti kustutatava ala. Kogu nende probleem on võrreldav meie turbapõlengutega, kuid neil puudub täna vajalik väljaõpe ja tehnika nende kustutamiseks. 


Teise osa väljaõppest möödus Suhkal, kus Islandi vabatahtlikele anti võimalus õppida voolikute lahti kerimist ning kinnitamist, voolikutega kustutamist ning vee peal ujuva pumba kasutamist. Päeva sisustasid külalistele Palivere Vabatahtliku Päästekomando juht Risto Roomet ning Karula Vabatahtlikust Tuletõrjeseltsist Veiko Pormeister. Oma teadmisi, komandot, masinaid ning varustust jagas ja tutvustas Suhka Vabatahtliku Pääste juht Väle Prutt. 


Islandlastega külastasime ka Osmussaart, kus mere- ja saarepääste kogemusi jagas saarevaht Rita. Veidi lustakama, kuid haridusliku osa said külalised Järva-Jaani vanatehnika muuseumis, mille juht on ka Järva-Jaani vabatahtliku pääste üks algatajatest Tuve Kärner. 

Islandlased jäid Eestis õpituga ääretult rahule ning siin saadud kogemusi ja teadmisi jagatakse edasi kolleegidele Islandil. 

🎥 Vaata ka uudislugu Islandi vabatahtlike päästjate külastusest Eestisse. 

Projekti rahastab Nordplus, mis toetab Põhjala ja Balti riikide organisatsioone täiskasvanute hariduse valdkonnas. Selle eesmärk on vahetusreiside kaudu omavahel jagada teadmisi ning oskuseid projektides määratud teemade põhjal.

Päästeliit koostöös Islandi vabatahtliku päästega osalevad projektis päästetööde kogemuste ja teadmiste laiendamiseks. Veidi vähem kui kuu aega tagasi õppisid Eesti päästjad Islandil mäestikest päästmist. Rohkem saad selle kohta lugeda SIIT.

Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.