${item.title}
${i18n('search')}

Päästeliidu vabatahtlikud omandasid Islandil teadmisi

17.august 2023 Nädalane periood Islandi vabatahtliku pääste, Slysavarnafélagið Landsbjörg käe all andis eestlastele võimaluse õppida ekstreemsetes oludes päästmist.
Kohalikud vabatahtlikud päästjad jagasid oma teadmisi üleujutuste, maavärinate, vulkaanide, inimotsingute, nööripääste ning paljudes muudes valdkondades.

Õppesõidu eesmärk on koolitada välja õpetajaid, kes Islandilt saadud teadmisi ja kogemust jagavad edasi Eesti vabatahtlikele päästjatele. Selle tulemusel on Eestis inimesed, kes eri- ja kriisiolukordades on valmis oma teadmisi, kogemusi ja oskuseid rakendama nii meil kui mujal maailmas.


Esimestel koolituspäevadel said vabatahtlikud ülevaate ICE-SAR organisatsiooni toimimisest ning nende igapäevastest tegevustest. Islandi vabatahtlik päästeorganisatsioon ICE-SAR tegutseb juba aastaid ühiskonna turvatunde tagamiseks nii maavärinate, vulkaanide kui ka ohtlikemate ilmastikuolude kahjude ennetamisel ning likvideerimisel. 

Suur osa väliskoolitusest keskendus mägedes SAR operatsioonide läbiviimise õppimisel. Eestlased said võimaluse patrullidel kaasa lüüa ning avastada võimalikke ohuallikaid mägedes. ICE-SAR suuremad ohud on looduslikud nähtused, mis tõmbavad ligi turiste, kelle jaoks voolavad laavajoad on pigem atraktsioon kui ohumärk. Seetõttu tegelevad nad igapäevaselt ka inimestele turvaalade ja turvalisemate teede rajamisega ohtlikemates kohtades.

Islandit katab kolm suuremat liustikku, millest suurimat Vatnajökulli, tutvustas meile rahvuspargi vaht. Kuna see on turistide jaoks üks suurimaid vaatamisväärsuseid, siis peavad päästjad olema teadlikud ka liustike ohtudest ning iseärasustest. 


Sauðárkrókuris said eestlased võimaluse koos kohaliku vabatahtliku päästekomando liikmetega harjutada nööripääste erivõimekust. Oluline osa sellest oli erinevate sõlmede õppimine, kus eestlased leidsid nii mõnegi uue sõlme, mida oma igapäevases töös kasutada. ICE-SAR üks tööülesannetest on kannatanute päästmine raskesti ligipääsetavatest kohtadest, seega said eestlased praktilise kogemuse nööripääste võimekusest. 



Islandil tegid eestlased tutvust ka kohalike päästekomandodega. Pea igas komandos on olemas päästedroon, mis on üks efektiivsemaid ja turvalisemaid töövahendeid päästesündmustel. Erilise mulje jättis eestlastele Islandi vabatahtlike masinapark, milles leidus rohkelt masinaid nii maa- kui merepäästeks.


🎥 Varsti ilmuvad Päästeliidu kodulehel ka õppevideod, mis annavad parema ülevaate Islandi pääste erisuste kohta.

Projekti rahastab Nordplus, mis toetab Põhjala ja Balti riikide organisatsioone täiskasvanute hariduse valdkonnas. Selle eesmärk on vahetusreiside kaudu omavahel jagada teadmisi ning oskuseid projektides määratud teemade põhjal.

Päästeliit koostöös Islandi vabatahtliku päästega osalevad projektis päästetööde kogemuste ja teadmiste laiendamiseks. Juba vähem kui paari nädala pärast saabuvad Eestisse ka Islandi vabatahtlikud, kes saavad koolituse meie keskkonna päästesündmuste erisuste kohta.

Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.