${item.title}
${i18n('search')}

Viis nõuannet, kuidas pühade ajal ohutult kodu kaunistada

20.detsember 2023 Selleks, et pühade aeg mööduks turvaliselt panid Päästeliit ja ERGO kokku mõned nõuanded, kuidas jõulud ohutult veeta. 

Jõuluaeg on lähenemas ning seetõttu on tekkinud meil kõigil suurem soov elava tulega kodusoojust tekitada. Olgu selleks küünlad, elektrilised tuled või leek kaminas, siis igaühes neist on oht tulekahjule.  

Selleks, et pühade aeg mööduks turvaliselt panid Päästeliit ja ERGO kokku mõned nõuanded, kuidas jõulud ohutult veeta:  

1. Hoia küünlad kuusepuust võimalikult kaugel. Ehtimisel tasub veenduda, et tuleohtlikke esemeid ei oleks kuuse peal või kuuse ümbruses, kuna kuuseokkad on süttimisohtlikud. Küünlad kuusel näevad efektsed ja ilusad välja, kuid samamoodi on need ka äärmiselt ohtlikud.  

2. Kontrolli elektrilisi jõulutulesid. Voodi all peidus olnud jõulutulukesed võivad osutuda põlengu allikaks, sest mõnel juhul on juhtmed saanud kahjustada. Kindlasti tuleb elektrilised tuled üle kontrollida, et vältida võimalikku õnnetust.  

Kui kasutate elektrilisi jõutulesid õues, tuleb kindlasti pakendilt lugeda, kas neid on lubatud õues kasutada. Vastava info annab sulle paki peal olev visuaalne märgis. 

3. Ahju, kaminasse või pliidi alla tehtud tuld ära järelevalveta jäta. Kui teed kodus pühade ajal tuld, tuleb sellel alati silm peal hoida, kuna välja löövad sädemed võivad põhjustada suurt kurja.  

4. Jälgi, et küünlad oleksid turvalises kauguses süttimisohtlikest esemetest ning lastele ja lemmikloomadele kättesaamatus kohas. Sama kehtib ka tulemasinate ja tikkude kohta.  


5. Võta hetk ja tee ülevaade oma lastele tuleohutuse kohta, et ka pisemad pereliikmed oleksid teadlikud neid ümbritsevatest ohtudest.    

Kui Sul tekib küsimusi, võid alati pöörduda oma kogukonna vabatahtlike päästjate poole! Endale lähima Päästeliidu vabatahtliku päästekomando leiad: https://paasteliit.ee/paasteliidust/liikmed


Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.