${item.title}
${i18n('search')}

Vabatahtlikud päästjad saavad AED võimekuse

23.mai 2023 Päästeliit jagab vabatahtlikele päästekomandodele AED elustamisaparaadid. Automaatne kehaväline defibrillaator (AED) aitab parandada elupäästva esmaabi andmise kiirust ja efektiivsust erinevatel vabatahtlike päästjate väljakutsetel. 

Päästjate töös tekivad olukorrad kus kellegi elu on ohus ning nad vajavad kiiret elustamist. AED võimaldab ka tavainimestel reageerida meditsiinilistele olukordadele, kus defibrillatsioon on vajalik. Kuna AED on kaasaskantav ja selgete instruktsioonidega, saavad seda kasutada ka meditsiinilise väljaõppeta inimesed. Seega saavad meie kogukonnad turvalisemaks, sest igaüks saab võimaluse olla päästja. 

Aparaatide kasutamist ja teisi olulisi esmaabivõtteid õpetab komandodele Eesti Punane Rist; koolitamist toetab Sotsiaalministeerium. „Elukriitilisel hetkel loeb iga sekund. Kui AED aparaat on käepärast ning selle kasutamine oskuslik ja kiire, on kannatanu elulootus märksa suurem,“ sõnas Punase Risti arendusjuht ja esmaabinstruktor Kristi Rillo. 

Hetkel saame AED’d jagada 20-komandosse, kuid vabatahtlikke päästekomandosid on Eestis üle saja. Nimekirja 20-komandost koostas Eesti Kiirabi Liit, kes võttis arvesse neid asukohti, kuhu kiirabi ligipääsetavus on keeruline ning aega nõudev. Kui võtta arvesse, et nii mõnigi päästekomando asub üsna kaugel lähimast haiglast, siis on AED aparaat just see, mis toetab kiirabi tööd ning päästab kriitilisel hetkel ääremaadel asuvate elanike elusid. See on elukindlustus, mis peab olema kättesaadav kõigile ja kiiresti, mistõttu näeme ka edaspidi vaeva selle nimel, et kõigis vabatahtlikes päästekomandodes AED olemas oleks.

Tänaseks on AED aparaadid kätte saanud Osmusaare, Karala, Leisi ning Hanila. 

Vaata ka Ringvaate lugu Osmussaarelt: https://etv.err.ee/1608983021/osmussaare-paastja

Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.