${item.title}
${i18n('search')}

Tere tulemast Päästeliitu, Taali Vabatahtlik Pääste!

12.aprill 2024 Südamekuul on heameel tutvustada suure südamega vabatahtlikke Taalist, kes liitusid hiljuti Päästeliiduga.
Taali pani enda kohta kokku ka lühikese teksti, et meie jälgijatele oma tegevusi tutvustada:

Taali päästeselts loodi 2010. Seltsi loomise ajendiks oli see, et küla kogukonda lähendada nii küla mõttes kui ka pääste mõistes, sest lähimad komandod olid meist 25 ja 30 km kaugusel. Samal ajal elas ka meie külas 2 päästjat. 2014 valmis meile 120 ruutmeetrine pritsukuur kuhu teisele korrusele pidi tulema külaseltsi ruumid. Elu tegi aga omad korrektuurid ja täna rendime me tasuta neid ruume kuni 2026. aasta lõpuni ja siis näeb, mis saab edasi. 2021. aasta lõpus saime ka uuema ja suurema kustutusauto, mis on andnud meile taas arenemiseks jõudu.

Täna on meid nimekirjas 16, parimatel aegadel on olnud meid nimekirjas üle 30, kellest aktiivseid on kogu aeg olnud 9+2 noorliiget (alla 18-aastase). Kõige kogenumad on meil algusaastatest kutseline päästja Tõnu Liivaste ja sealt juba tulevad Piret Dreimann, Ants Aasalaid jne - kõigil on oma kogemus ja omad eelised päästetöö tegemiseks.

Kui liiklusavariid väljaarvata, siis tegeleme me kõigega, mis päästevaldkonnas võimalik. Kevadel on suurem tegevus kulupõlengutel ning suvisel ajal korraldame ennetusüritusi ja teeme kodukülastusi. Püüame ennetusel kasutada õpet läbi reaalsete ülesannete: tuleteki ja tulekustuti kasutamise õpe ning evakuatsioon liikumispuudega ja pimedate inimestega.

Fotodel on ka näha meie üks olulisemaid tegevusi - ennetus! Sest just nii kaasame noori õppepäevadel, mis on päädinud kutsega päästa noorloom kaevust - see on see, mis meid õnnelikuks teeb!

Taali edaspidine areng oleneb sellest kuhu suundub Päästeamet. Täna oleme oma väiksele külale kerksuskeskuseks. Oleme püüdnud järjest areneda, et kriisis saaksime oma küla vajadused rahuldada. Meil on valmidus generaatori kasutamiseks, et tagada komandos vajalikud teenused ja sellega külale toeks olla. Eks pikk tee on veel minna.

Soovime Taalile jõudu edaspidiseks ning veelkord, tere tulemast Päästeliitu!


Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.