${item.title}
${i18n('search')}

Tehnilise pääste üksuse liikmed läbisid varingupääste koolituse

07.aprill 2024 Nädalavahetusel kogunesid tehnilise pääste üksuse liikmed Imaveres, kus kogenud koolitajate käe all õpiti päästet varingute korral. 
Kahe-päevase koolituse raames said tehnilise pääste üksuse liikmed teoreetilised teadmised ning ka praktilise kogemuse erinevate varingute puhul konstruktsioonide ehitamises. 

Laupäeval kogunesid vabatahtlikud Kabala rahvamajja, kus koolitajad Gert Teder ja Tarmo Klooster tutvustasid teoreetilisi teadmisi varingupäästest. Oma kogemusele tuginedes said vabatahtlikud laiapindsa teadmistepagasiga, mida kasutati kahel päeval praktilises väljaõppes. Pärastlõunal suundusid koolitusel osalejad Imaveresse, kus kohalikus vabatahtlikus päästekomandos praktiseeriti hommikul õpitud teoreetilist osa, rajades erinevaid konstruktsioone, mida kasutatakse varingupääste korral.

Teisel päeval õppisid läbi praktilise väljaõppe vabatahtlikud veel erinevaid konstruktsioone ja võimalusi, kuidas varingute korral päästa. Kahepäevasele koolitusele pani punkti koostöö harjutamine läbi mängulise olukorra, kus päästjaid pidid toestama seina ning akna, et sealt saaks turvaliselt siseneda. 
Väljaõppel osalenud Väätsa VPK vabatahtlik päästja Raido Kimmeli sõnul on varingupäästel suur rõhk pisiasjadel, mis kindlustavad kogu päästesündmuse: "Naelu võib olla, aga need peavad olema kindlas kohas ja kindel arv. Minu arvates on kõik sellised värskes õhus ja spetsialistide poolt läbiviidavad koolitused koos vahetu võimalusega endale haamriga vastu näppe lüüa kõige õpetlikumad," ütles naljatades Kimmel. 

Raido Kimmel, Väätsa VPK vabatahtlik päästja

"Muljed on ägedad ja juba kaabib hinges järgmise koolituse järele. Päästeliidu pool korraldatavatel koolitustel igav ei hakka ning uute sõprade ja kogemuste hulk kasvab mühinal," kiitis Raido Kimmel. 
Päästeliit avaldab tänu koolitajatele Gert Tederile ja Tarmo Kloosterile väga olulise koolituse eest, mille tulemusel on meie vabatahtlikud päästjad võimekamad tegutsema tehnilise pääste üksuse sündmustel. 

Rohkem fotosid: https://flic.kr/s/aHBqjBkEjn 


Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.