${item.title}
${i18n('search')}

Saame tuttavaks: Päästeliidu uus liige on Setomaalt – Luhamaa Nulga Priitahtlikud!

21.september 2022 Päästeliidu liikmete nimekiri täienes Setomaa vallas, Luhamaa nulgas tegutseva vabatahtliku päästekomando võrra.

Alustuseks võiks meenutada, mis on nulk. Nulk tähendab seto keeles piirkonda ja Luhamaa on üks kaheteistkümnest Setomaa nulgast.

Luhamaa nulgas, üsna piiripunkti, lähedal ilutseb Määsi küla. Küla seltsimajja ongi Luhamaa Nulga Priitahtlikud registreeritud.

„Meil on praegu üksteist liiget, neist neli on teise astme vabatahtlikud päästjad,“ rääkis ühingu juht Andres Pindis. Praeguseks on tegeletud peamiselt ennetustööga, kuid kindel eesmärk on Häirekeskusega seotult valves olemine.

„Kui ennetustöö raames kodukülastusi teen, siis vanemale inimesele ütlen ikka, et kui miski häda käes, siis helistagu meile,” lisas Pindis ja appi on teda ka kutsutud. Selline kogukondlik hool on Eesti vabatahtliku pääste tunnusmärk.

Tehnika osas unistatakse oma 4×4 päästemasinast, mis suudaks iga ilmaga Setomaa kuppelmaastikul hädalisteni jõuda. Praegu sõidetakse ringi isiklike masinatega ning igaks juhuks on Andresel hoovis valmis Misso vabatahtlike 60-aastane, aga hästi hoolitsetud Mercedese päästemasin.


Tema sõnul on ühingul konkreetne plaan ka oma komandohoone ehitada, isegi joonised on valmis. Lisaks funktsionaalsetele lahendustele ja kaunitele setolikele disainielementidele on hoonesse planeeritud kohalik tuletõrjemuuseum. „Nii saaks meie juurest ikka läbi kah astuda ning vabatahtliku pääste ajaloo ja tänapäevaga tutvuda,“  sõnas Pindis. “Tulgu kas või Lätist!”

Nagu Eesti vabatahtlike päästjate puhul tavapärane, on piduriks rahastus. Nii otsitakse praegu hoolega toetust nii hoone kui tehnika tarvis. Kui mõni kohalik või kaugemgi ettevõtja või muidu heatahtlik tunneb siin ära väga õige toetamise koha, siis võtku Andresega ühendust:  5164481, andrespindis@gmail.com

Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.