${item.title}
${i18n('search')}

Saame tuttavaks: Päästeliidu uus liige on Kõrve vabatahtlik päästekomando!

17.jaanuar 2023 Päästeliidu uus liige on Türi vallas alles 18. oktoobril asutatud Kõrve vabatahtlik päästekomando.
Äsja ilmavalgust näinud päästekomando juht on kogenud vabatahtlik päästja Margus Sepp. „Olen vabatahtlikus päästes olnud viimased 10 aastat. Varasemalt olin Raplamaal, Vahastu VPK-s meeskonnavanem. Nende aastate jooksul on olnud mul mitmed eluhoonete tulekahjud ja maastikupõlengud, paaril korral Väätsa prügila, Piiumetsa mõis, väljakutsed Tln-Tartu mnt sõidukipõlengutele, talvisel ajal autode kraavist välja sikutamised ja sügistormidega teele langenud puude saagimised,“ meenutas Sepp tegusaid aastaid.

Miks asutas mees uue vabatahtliku päästekomando? „Kuna pääste on mul südames ja minu siiras soov on inimesi aidata ning eelkõige olla valmis tuleõnnetuse korral reageerima oma kodukohas ja kogukonnas. Järvamaal, Türi vallas asuv Saueaugu piirkond paikneb Päästeameti ajatsoonide kaardi järgi kaugemal kui 30 minutit ehk siis moodsas keeles öelduna elan ma abikauges piirkonnas,“ selgitas komandojuht.

„Praegu, 47-aastasena tunnen, et pean ning jaksan veel sellise asja täiel aurul käima tõmmata. Nii 10 aasta pärast annaksin ohjad üle noorematele,“ sõnas ta.

Suvel soetas Margus oma kulul Renault G-260 päästeauto, mis oli varasemalt arvel Belgia riiklikus päästes. Autol on Rosenbauer R-120 pumba näol tulekustutusvõimekus ja mitmed varustusekapid. Päästesündmusele saabuks see 8000 liitri veega.


Komandojuht loodab jõuda Päästeametiga lepingulise koostööni: „Hetkel käib Lääne päästekeskuse Rapla-Järvamaa päästepiirkonna juhataja Tanel Vahteriga koostöös auto komplekteerimine elementaarse päästevarustusega ning ka erinevad arutelud Päästeametiga lepingulise koostööni jõudmiseks.“

Vastloodud VPK praegune depoo asukoht on Järvamaa, Türi vald, Lõõla küla.

Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.