${item.title}
${i18n('search')}

Raske õppustel, kerge lahingus - päästjate ühisharjutuste päev Põltsamaal

23.aprill 2024 Pajusi vabatahtlikud jagavad kogemust 21. aprillil Põltsamaa ühisharjutustel osalemise kohta koos kutseliste päästjatega, kus mängiti läbi mitmeid päästesündmusi.
Põltsamaal toimus 21. aprillil ühisharjutuste päev, kus mängiti läbi mitmeid sündmusi, alates hoone tulekahjust kuni liiklusõnnetuseni. Selle päeva eesmärk oli mitmekesistada ja täiustada vabatahtlike päästjate oskusi ning suurendada nende valmidust erinevate sündmuste lahendamisel.


Praktilise õppe olulisus

Harjutuspäeval osalejad said kogeda reaalsete sündmuste läbimängimist, kus rakendati kõiki varem omandatud teadmisi ja oskusi. Alates sündmuskohale sõites info kogumisest kuni erinevate taktikaliste meetoditeni, mida kasutatakse päästesündmuse lahendamisel. Harjutuspäeval said vabatahtlikud koostöös kutselistega testida oma võimeid ja teadmisi praktilistes harjutustes. Selline praktiline kogemus loob head eeldused kiireks ja koordineeritud elupäästeks.


Positiivne tagasiside

Pärast ühisharjutuspäeva oli osalejate tagasiside ülimalt positiivne. Nad tunnistasid, et praktiline õppimine oli äärmiselt kasulik ning antud päev tõstis nende enesekindlust ja valmisolekut tegutseda igasugustes olukordades. Mitmed osalejad väljendasid soovi, et selliseid õppepäevi korraldataks sagedamini, kuna ainult läbi regulaarse harjutamise on võimalik säilitada ja täiustada eelnevalt omandatud oskusi.

Ühisharjutuste päev Põltsamaal kinnitas ka ühtse päästevõrgustiku olulisust. Oluline on, et kutselised ja vabatahtlikud päästjad töötaksid koos, jagades teadmisi ja kogemusi ning tegutsedes ühtse eesmärgi nimel - elude, vara ja keskkonna kaitse. Sellised ühised harjutused mitte ainult ei paranda individuaalset ettevalmistust, vaid tugevdavad ka meeskonnatööd ja suhtlust erinevate osapoolte vahel.

Piltide autorid on Urmo Lipand ja Erik Vadi.




Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.