${item.title}
${i18n('search')}

Päästeliit uuendas koostöölepingut Siseministeeriumi, Päästeameti ja PPA-ga

18.november 2021

Eile, 17. novembril allkirjastasid siseminister Kristian Jaani, Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu, Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher ja Päästeliidu juhatuse esimees Piia Kallas neljapoolse koostööleppe, mille eesmärk on tugevdada koostööd turvalisuse loomisel ja siseturvalisuse vabatahtlike tegevuste arendamisel.

„Oleme vabatahtlikelt päästjatelt liiga tihti kuulnud, et nende rõõmud ja mured on justkui müüri taga. Nüüd avaneb loodetavasti võimalus olla otsekanaliks Eesti siseturvalisuse strateegiliste tippjuhtideni,“ sõnas Piia Kallas.

„Päästeliidu eesmärk on siinkohal koostöö tugevdamise tähe all viia alustuseks info otsustajateni, et seejärel otsusteni. Otsusteni, mis motiveeriks vabatahtlike päästjaid oma kogukondade heaks jätkuvalt tegutsema. Loodetavasti saavad kohtumised olema pigem sisulised ja sagedasemadki kui lepingusse kirja pandud kaks korda aastas,“ lisas Kallas.

Siseminister Kristian Jaani sõnul on oluline Päästeliidu kaasamine pääste, merepääste ja elanikkonnakaitse valdkondade arendamisse. „Uuringud on näidanud, et inimeste valmisolek vabatahtliku tööga siseturvalisuse valdkonda panustada on suurem kui tegelik osalus, mistõttu on vaja parandada vabatahtlike päästjate motiveerimist ja kaasamist. Täna sõlmitud lepinguga seame eesmärgiks tugevdada koostööd turvalisuse loomisel ja siseturvalisuse vabatahtliku tegevuse arendamisel.“

Koostöökokkulepe sõlmiti kümneks aastaks ja täidab Siseturvalisuse arengukava 2020-2030 üldeesmärki, mis ütleb: „Eesti inimesed tunnevad, et nad elavad vabas ja turvalises ühiskonnas, kus igaühe väärtus, kaasatus ja panus kogukonna turvalisusesse loovad ühe turvalisima riigi Euroopas. Koostöös parandatakse elukeskkonda, vähendatakse ohtu elule, tervisele, varale ja põhiseaduslikule korrale ning tagatakse kiire ja asjatundlik abi

Eestis on pea 500 vabatahtlikku merepäästjat, ligi 1200 abipolitseinikku ja veidi üle 2200 vabatahtliku päästja, ca 200 vabatahtlikku, kes on valmis vastama riigiinfo telefonile 1247. Elanikkonnakaitsealase Virtuaalkomandoga (komando.ee) on tänaseks liitunud 624 inimest.


Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.