${item.title}
${i18n('search')}

Päästeliit kinnitas üldkogul aastaaruande

20.juuni 2023 Päästeliidu üldkogul äsja kinnitatud 2022. aasta majandusaasta aruanne annab põhjaliku ülevaate organisatsiooni eelmise aasta tegevusest. 
Nädalavahetusel kogunesid Päästeliidu liikmed Voore Puhkekeskusesse, et kinnitada aastaaruanne ning taaskohtuda kolleegidega. Üldkogu esimene päev möödus vabamas vormis, kus nauditi ilusat ilma ja üksteise seltsi. Teisel päeval toimus üldkoosolek, kus kinnitati eelmise aasta aastaaruanne.

2022. aasta majandusaasta aruanne annab põhjaliku ülevaate organisatsiooni eelmise aasta tegevusest, mille kandev roll oli Ukraina abistamine. Olulisteks teemadeks olid ka korstnapühkijate kutseandmise korraldamine, kriisideks valmistumise parendamine ning mitmed rahvusvahelised projektid.


Rahvusvaheline audiitorfirma PricewaterhouseCooper (PwC) teostas Päästeliidu 2022. aasta aruandele pro bono audiitorkontrolli, mille tulemuseks oli heakskiitev hinnang Päästeliidu aruande vastavusele Eesti finantsaruandluse standardiga. PwC otsus just Päästeliiduga koostööd teha baseerub ettevõtte heategevuse korraldamise põhimõttel: reaalne tegutsemine seal, kus see aitab kaasa maailma paremaks paigaks muutmisele.

“Ajal, mil Eestis on annetajatel tekkinud ebakindlus humanitaarabi andmisel Ukrainale, on äärmiselt oluline kinnitada kõigile toetajatele, et meie tegevus on läbipaistev ja juhindub annetuste kogumise heast tavast,” ütles Päästeliidu juht Piia Kallas. “Selline suur annetuste maht nõuab ka tavapärasest erinevat kontrolli ning seadusest tulenevat aastaaruande ülevaatust, milles toetas meid PwC,” lisas Kallas.

Eelmise aasta 27. veebruaril algatas Päästeliit Ukraina päästjate toetuseks annetuskampaania, mille abil varustati kogu aasta jooksul Ukraina Eriolukordade Riiklikku Teenistust erineva päästetehnika ja -varustusega mis võimaldab paremini toime tulla agressioonist tingitud purustuste tagajärgedega. Aasta jooksul suudeti Ukraina päästjatele viia varustust kokku 4 472 403 euro väärtuses.


Erikülalised üldkogul olid siseminister Lauri Läänemets ja Päästeameti peadirektor Margo Klaos. Tervitussõnu kohalike poolt käis edastamas ka Jõgeva vallavanem Taavi Aas.

Esinejate seas oli ka otsingukoerte maailmameistrivõistlustelt poodiumikoha võitnud Eesti meeskonna juht Marelle Kurvits, kes jagas teadmisi tegevustest koertega ning tänas Päästeliitu toetuse eest MM-il osalemiseks.

Pirita Vabatahtliku Merepääste esindaja Valeri Babak tutvustas kohalviibijatele uut planeerimises olevat paati, mis projekteeritakse erinevate merepääste võimaluste jaoks: päästmine, reostustõrje, tulekustutustööd ja näiteks kiirabi saartele toimetamise võimekus.

Kõigil kohalviibijatel oli võimalus esitada küsimusi ning diskuteerida nii Päästeameti peadirektori kui ka siseministriga vabatahtliku pääste arengutest ning tulevikust - kuidas üheskoos turvalisemat Eestit luua.

Päästeliidu 2022. aasta majandusaasta aruandega saad lähemalt tutvuda SIIN.


Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.