${item.title}
${i18n('search')}

Päästeliidu soetatud demineerimisrobot suundub täna Ukrainasse

30.august 2023 Päästeliidu poolt Ukraina päästeteenistusele saadetav 1,1 miljonit eurot maksev demineerimisrobot MV-4 asub täna teele Ukrainasse. Roboti eesmärk on muuta demineerimine Ukraina päästjatele turvalisemaks ja efektiivsemaks.

Ukraina demineerijad viibivad hetkel neli nädalat Horvaatias, et omandada teadmisi masina hingeelu kohta. Seade valiti välja Ukraina päästeteenistuse esmavajaduste järgi. 

“Päästeliit on olnud sõja algusest saati Ukraina päästeteenistusega suhtluses, mistõttu teame, mida kõige enam vastavalt olukorrale vaja läheb. Kui esimestel kuudel oli vaja tule kustutamiseks mõeldud varustust, siis sel aastal on päevakorda kerkinud eriti tugevalt demineerimistööd, sõnas Päästeliidu juht Piia Kallas. 

“Praeguse info kohaselt on erinevate lõhkeseadeldistega saastunud mitme-Eesti suurune ala, seega on valdkonnas tööd palju,” lisas Kallas. 

Masina hind koos lisavarustuse ja meeskonna koolitamisega läks maksma 1,1 miljonit eurot. Kõik vahendid demineerimisroboti soetamiseks annetasid selle aasta alguses Kristjan Rahu, Priit Koit ja Valdur Laid UG Investmentist, kes on Ukraina päästjaid läbi Päästeliidu toetanud väga suures mahus terve sõja perioodi.  

Suurtoetajad said võimaluse valida masinale ka nime, milleks osutus Yaroslava. Ukraina sportlase Yaroslava Mahuchikh’i järgi, kes võitis äsja maailmameistrivõistlustel kõrgushüppes kuldmedali.

Demineerimisrobot MV-4 on üks maailma tuntumaid kerge kategooria miinitõrje- ja EOD-robootilisi süsteeme. Selle madal profiil ja tugev struktuur muudavad masina vastupidavaks kõikidele jalaväemiinide detonatsioonidele ja sarnase intensiivsusega detoneerimata lõhkekehadele. Seade on kaugjuhitav, seega on demineerijatel turvalisem oma tööd teha.

Päästeliit ühendab ja esindab Eestis päästealal vabatahtlikult tegutsevaid ühinguid. Päästeliidu 120-liikme hulgas on ühingud, mis tegelevad tuletõrje, merepääste, koerapääste, veepääste, nööripääste, inimeste otsingute, ennetustöö ja paljude teiste päästetööde valdkondadega.

🎥 Vaata ka videot!
Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.