${item.title}
${i18n('search')}

Päästeliidu liikmed käisid Islandil rajul õppusel!

18.oktoober 2022

Kümne vabatahtliku pääste ühingu esindajat erinevatest Eesti piirkondadest käis Islandil õppimas suurõnnetustele reageerimise loogikat ja ka vahetut tegutsemist, näiteks üleujutuste korral.

Teooriatundides lahati erinevaid teemasid. Näiteks, kuidas tegutseda kui tavapärane päästevõrgustik on suurõnnetuse tõttu maas või millal/kuidas alustab tegutsemist tehniline pääste.

Praktikas võeti muu hulgas ette pääste kiirevoolulise üleujutuse korral – sel alal on islandlased maailma parimad!


Inspiratsiooni ning plaane uute tarkuste realiseerimiseks said õppustel osalejad endi sõnul kuhjaga. Mõnel pool Eestis ollakse juba teadmiste jagamisega algust tegemas. Nagu juba mainitud, tuuakse rahvusvaheline kogemus maailma tippudelt nii Ida-, Lääne-, Põhja- kui ka Lõuna-Eesti piirkondadesse. Projekti raames sünnib ka avalikult kasutatav õppematerjal. 


Õppused toimusid Päästeliidu Erasmus+ rahvusvahelise koostööprojekti „Communities Against Disasters“ raames. Projektipartner on Islandi vabatahtlikke päästjaid liitev Slysavarnafélagið Landsbjörgehk ICE-SAR. Õppuste õnnestumisse panustas suuresti Laugarvatn’i linna vabatahtlik päästekomando. Vaata veel fotosid SIIT.

Fotod: Henry Killandi

Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.