${item.title}
${i18n('search')}

PäästeFest 2024 toimus Pärnu-Jaagupis

17.juuni 2024 Pärnu-Jaagupi Tuletõrjeseltsi ja Päästeliidu korraldusel toimus nädalavahetusel Pärnu-Jaagupis esmakordselt PäästeFest 2024. 
Päästeliidu ja Pärnu-Jaagupi Tuletõrjeseltsi korraldatud üritus jättis mälestusi igaveseks ning juba oodatakse järgmise aasta festivali. Kahe päeva jooksul said vabatahtlikud koos Pärnu-Jaagupi kohalikega nautida head muusikat, mõnusat koosviibimist, võistluseid, karuselle, rongkäiku ning palju muud põnevat.

Vabatahtlike päästjate festival on päästevõrgustiku kogupereüritus, mille eesmärk on kokku tuua kõik Eesti vabatahtlikud maa- ja merepäästjad, nende pered, sõbrad, toetajad, partnerasutused, kogukonnad ja kolleegid teistest riikidest.

PäästeFest on taaselustus Vabatahtlike Päästjate Foorumist, mida peeti kuni 2019. aastani. Covidi tõttu ei olnud üritust võimalik korraldada, kuid sellist kokkusaamist on päästerahval väga vaja. Viimati korraldas Vabatahtlike Päästjate Foorumit Pärnu-Jaagupi Tuletõrjeselts, kes on täna võtnud koostöös Päästeliiduga endale südameasjaks üritus taasluua, kuid seda kaasaegsemas vormis ja uue nime all.

Festivalil jagus tegemist igaühele: kaasaegsete maa- ja merepääste tehnika ja vahenditega päästeala, tuletõrje ajaloo nurk, messi ja täika ala, grillvõistlus, mälumäng, eraldi on mõeldud lastele karusellide ja batuutidega lasteala, meeleolukas simmani ala ning ka lava. 

Reedest päeva jäävad igavesti meenutama kohaliku korraldatud meeliteritav mälumäng ning Kassett Bänd, kelle muusika saatel ei tahtnud keegi magama minna. 

Laupäev algas lippude heiskamisega, mille käigus laulsid festivalil osalejad ise hümni. Sellele järgnes KogemusFest, kus osalesid arutluspaneelis Siseminister Lauri Läänemets, Päästeameti juht Margo Klaos, Politsei- ja Piirivalveameti esindaja Kristi Hallas, vabatahtliku merepääste eestvedaja Rait Killandi ning Päästeliidu nõukogu liige Meelis Välimäe. Paneeli juhtis Rasmus Kagge.

Lisaks sai mõõtu võtta VPK moodsas viievõistluses, mille alad moodustasid mälumäng, veepumba harjutus, merepääste harjutus, PäästeChef ja elanikkonnakaitse harjutus. Kokkuvõtlikult võitis VPK Moodsa Viievõistluse meeskond "Vallavanem", kuhu kuulusid suures osas Pärnu-Jaagupi vabatahtlikud päästjad. 

Päeva absoluutne tipphetk oli rongkäik, mille käigus jalutasid ja sõitsid sajad vabatahtlikud maa- ja merepäästjad päästemasinatega läbi Pärnu-Jaagupi. Kohalike rõõmuhõigete ja lehvituste saatel tehti tiir peale alevi südamele ning näidati uhkusega kui äge on olla vabatahtlik päästja.Kohalolijate emotsioon oli üks: "VÕIMAS!" 

Õhtut jäi lõpetama autasustamine ning nooruslik bänd Bossenova, kreisid mehed RetroKiirabist ning rokilik bänd Fööniks

Suured tänud meie ürituse toetajatele: Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Põhja-Pärnumaa vald, Saku Õlletehas, Funrent.

Võistluse auhinnad panid välja: Makita Eesti, Tamrex, Chemi-Pharm ning Põhjala Brewery.


"Kui ei suudeta päästevesti kohustuslikuks teha, siis teeme vähemalt PäästeFesti kohustuslikuks!"
- Margo Klaos, Päästeameti peadirektor


Kohtumiseni järgmisel aastal!

Ürituse galerii leiab siit: https://flic.kr/s/aHBqjBvx2j
Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.