Päästeliidu tehnilise pääste üksus korraldas täna Tammeri ruumides esmareageerimise meeskonna juhtide koolituse, mis keskendus töötamisele suurtel purustatud aladel.
Teoreetilises osas tutvustati erinevaid kriisiolukordi - mis või kes neid põhjustada võib ning kuidas nende tüüpi ja ulatust hinnata. Praktilises osas läbiti mängulises stsenaariumis olukorra hindamine, kus meeskonnad saadeti lähiümbrusesse asukohta kaardistama - leiti kohalikke ohte ja võimalusi kriisides ning milline on piirkonna hoonestus.
Saaremaalt koolitusele tulnud tehnilise pääste üksuse vabatahtliku Olari Malk sõnul oli päev õpetlik: "Köige huvitavam oligi see, et kuidas me sündmust esmareageerijana nägema hakkame ehk mida köike tegelikult on vaja ära teha enne kui "kahurvägi" kohale jõuab," sõnas Malk.
"Märkisin, et kindlasti on vaja ka meeskonnasiseselt palju tööd teha, et omavahel päästesündmustele ühine keel leida ning tingmärgid kokkuleppida, millega sündmustel efektiivsemalt suhelda saaksime," lisas Malk.
"Praktiline pool oli huvitav juba sellepärast, et vaatasin hooneid hoopis teise pilguga ja silma jäi detaile mida muidu ei märka vöi ei panegi tähele - hüdrantide asukohad, gaasimahutid, veekogude asukohad ja palju muud," ütles meie vabatahtlik Malk.
Täname Päästeliidu toetajat Tammerit, kes hubaste õpperuumidega koolituse korraldamist toetas.
Tehnilise pääste üksus on Eestis ainulaadne ja esmakordne meeskond, kelle pädevuses on üleujutuste, tormide ja lumetormide, varingute ja muude kriiside ning katastroofide tagajärgede likvideerimine. Tänaseks on üksuses erinevatest Eesti otstest rohkem kui sada koolitatud liiget, kes on valmis riiki, kohalikke omavalitsusi ning erasektorit toetama erinevate kriiside ja hädaolukordade korral, täites halliala tänases elanikkonnakaitse korralduses.
Rohkem fotosid: https://flic.kr/s/aHBqjBKhmH
Fotode autor: Päästeliit / Hendrik Tali