${item.title}
${i18n('search')}

Kinnitati Päästeliidu ja Eesti Tuletõrjeliidu ühinemine

05.jaanuar 2022

3. jaanuaril kinnitati registrikandega Päästeliidu ja Eesti Tuletõrjeliidu ühinemine. Päästeliit jääb Tuletõrjeliidu enam kui 100-aastast järjepidevust vabatahtlikus päästes edasi kandma.

Ühinemisega lähevad Päästeliidule üle kõik Eesti Tuletõrjeliidu tegevused (sh korstnapühkijate kutsekoolitused ja hindamine) ja traditsioonid nagu näiteks autasude andmine.

„Eesti Tuletõrjeliit on olnud meie riigi vabatahtliku pääste ajaloolise järjepidevuse kandja läbi kõigi, nii helgete kui raskete aegade. Tema asutajad ja liikmed on teinud ära tohutu töö vabatahtliku pääste ja selle pinnalt paljus ka kutselise pääste teadmiste, traditsioonide ja kultuuri hoidmiseks ning arendamiseks. Tänu sellele on aegade jooksul päästetud väga palju inimelusid ning säästetud loodust ja vara. Tänutunne nende inimeste ees on piiritu. Oleme uhked, et Päästeliidule usaldatakse see väärikas taktikepp töö jätkamiseks, nüüd juba üheskoos,“ sõnas Päästeliidu nõukogu esimees Rait Killandi.

“Meie jaoks on väga tähtis, et 12aastane Päästeliit on nüüdsest 112 aastat vabatahtlike päästjate väärtusi edasi kandnud organisatsioon. Selle olulise maamärgini jõudmine oli viimaseid nädalaid ametis oleva nõukogu koosseisu jaoks suur väljakutse läbi mitme aasta. Minu jaoks isiklikult tähendab see, et võin vajadusel südamerahus ameti uutele tegijatele üle anda, sest nüüd on Päästeliit tõepoolest nii tugev, energiline ja särav, nagu me seda asutamise hetkel ette nägime,” lisas Killandi.

Eesti Tuletõrjeliidu juhatuse liige Jaak Laanisto: „23. aprillil 1991 taastati 18 tuletõrjeühingu initsiatiivil järjepidevuse alusel katusorganisatsioon Eesti Tuletõrjeliit. Sellest, okupatsiooni tingimustes toimunud sündmusest, on möödunud üle kolmekümne aasta. Nüüd, kus Eesti Tuletõrjeliit ja Päästeliit on ühinenud, võime tänutundega meenutada nende organisatsioonide juhtide julgust ja usku oma riigi taastamisse ning vabatahtliku tuletõrje -pääste arengusse vabades tingimustes.“

„Kahjuks on enamus Eesti Tuletõrjeliidu asutajatest meie hulgast lahkunud. Suur austus teile! Eesti Tuletõrjeliidu poolt loodud ajaloolised väärtused saavad väärikalt edasi kantud koos kõigi vabatahtlikega. Jõudu meile kõigile selles raskes ja tänuväärses töös,“ soovis Laanisto.

Paide vabatahtlikud tuletõrjujad 1920ndatel. Foto: Järvamaa Muuseum

7. septembril 1919 asutasid vabatahtlikud tuletõrjeseltsid Tallinnas Estonia teatris üleriigilise katusorganisatsiooni – Eesti Üleriigilise Tuletõrje Liidu. Sellega pandi seaduslik alus üle-eestilisele ühisele vabatahtlikule tuletõrjetegevusele.

23. aprillil 1991 taasasutati 18 tuletõrjeühingu initsiatiivil järjepidevuse alusel katusorganisatsioon Eesti Tuletõrjeliit.

22. jaanuaril 2010 asutati Päästeliit. Üheksateistkümnest asutajaliikmest on praeguseks saanud ligi 120 liikmesühinguga maa-, mere- ja eripääste vabatahtlikke esindav katusorganisatsioon. Päästeliit esindab suuremat osa Eesti vabatahtlike.

Pidulik lipunaelte “Pääste 100” kinnitamine

Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.