${item.title}
${i18n('search')}

Järgmised seitse kogukonda on kaitstud AED'ga

26.märts 2024 Scandagra toetusega soetas Päästeliit seitse AED'd, mis on täna jõudnud vabatahtlikesse päästekomandodesse.

Põllumajandusettevõte Scandagra kogus Eesti põllumeestega 10 000€, millega toetati Päästeliidu projekti „AED igasse vabatahtlikku päästekomandosse“.  

Tänaseks on annetusest soetatud AED aparaadid jõudnud kogukondadesse ning osad vabatahtlikud päästemeeskonnad on juba läbinud ka Punase Risti poolt esmaabikoolitused. Automaatne kehaväline defibrillaator (AED) on kerge ja kaasaskantav elustamisaparaat, mida kasutatakse inimese elustamiseks südame äkksurma korral.  

Annetuse tulemusena on nüüd elupäästev võimekus veel seitsmes vabatahtlikus päästekomandos: Koonga Vabatahtlike Päästeselts, Rõngu Vabatahtlik Päästeselts, Võsu Vabatahtlik Tuletõrjeühing, Kuusalu Vabatahtlike Selts, Kaberneeme Vabatahtlik Maa- ja Merepääste, Valjala Pritsumehed ning Türi Vabatahtlik Tuletõrje Ühing.  

Scandagra turundusspetsialist Annaliisa Heinsalu sõnul sõltub põllumajandussektor loodusjõududest ja ettenägematutest sündmustest, kus vabatahtlikud on tihti esimesed, kes sellistele hädaolukordadele reageerivad. „Tehtud annetus on tunnustus päästjate panustatud aja ja väärtuslike pingutuste eest, mis jäävad sageli märkamatuks, kuid millel on hindamatu mõju meie ühiskonna igapäevasele toimimisele,“ ütles Heinsalu.  

Päästeliidu juhi Piia Kallase sõnul on AED projekti rahastamisel võimalus päästa kellegi elu: „Scandagra tänuväärse annetusega saab seitse piirkonda üle Eesti veelgi turvalisemaks. Senine kogemus on näidanud, et AED on hädavajalik kogukonna turvatunde tagamisel.“ 

Päästeliit ühendab ja esindab Eestis päästealal vabatahtlikult tegutsevaid ühinguid. Tänaseks on annetajate toel soetanud vabatahtlikele päästekomandodele 28 AED aparaati ning elupäästva võimekuse arendamine jätkub Eesti elanike ja eraettevõtjate toel.


Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.