${item.title}
${i18n('search')}

Eesti Punane Rist sai Päästeliidu auliikmeks

09.veebruar 2022

On hea meel teatada, et Päästeliidu uueks auliikmeks sai Eesti Punane Rist!

Päästeliidu juhatuse esimees Piia Kallas sõnas, et liikmeks saamine sillutab teed tihedamale koostööle.

„Päästeliidu ja Eesti Punase Risti vabatahtlike tegemised on heas mõttes varemgi ristunud. On olnud nii koolitusi kui ka ühiseid aktsioone. Nüüd loodame koos auliikmega veelgi koordineeritumalt vabatahtlike teadmisi laiendada ning ühistegevustega motivatsiooni tõsta. Mõtteid on ka rahvusvahelise koostöö suunal,“ lisas Kallas.

Eesti Punane Rist on enam kui saja aastane humanitaarorganisatsioon (asutati 24.02.1919) ja osa ülemaailmsest liikumisest, mis tegutseb 192 riigis 14 miljoni vabatahtlikuga.
Punase Risti töötajad ja vabatahtlikud (kokku u 500 inimest) panustavad üle Eesti ja eri viisil, lähtuvalt kogukonna vajadustest: koduhooldusest Paldiskis kuni maastikuotsinguteni Lõuna-Eestis.

Koolitatud Punase Risti vabatahtlikud on valmis abistama kriiside ja suurõnnetuste korral, sh andma psühhosotsiaalset abi (ehk vaimset esmaabi). Osaletakse ka rahvusvahelistes projektides: näiteks, 2022. aastal alguse saanud „Evacuation Ready“ valmistab ette korraldama kriisiolukorras piirideülest evakuatsiooni.

Punase Risti südameasi on esmaabi. Koolitatakse kõiki soovijaid sõltumata vanusest ja elukohast ning tehakse süsteemset ennetustööd koolides ja lasteaedades. Nende soov on viia elupäästvad oskused kõikjale ja kõikideni: et Eestis oleks rohkem inimesi, kes oskaksid vajadusel abistada – elu hoida ja päästa. Et igaüks võiks öelda: aga mina oskan aidata!

Lisaks otsivad nad koostööpartnereid, et Eesti avalikesse paikadesse saaks rohkem AED elustamisaparaate. See soov kattub soov paljuski vabatahtlike päästjate omaga.

Samuti abistab Eesti Punane Rist ühiskonna enimhaavatavaid liikmeid: inimesi, kel napib toitu ja on puudus hügieenitarvetest. Abipakke jagatakse regulaarselt kõikides Eesti maakondades.
Septembris 2021 avas Tallinnas (Kadaka tee 54) uksed taaskasutuskauplus Punane Ristik – Punase Risti kauplus, mida kannustab keskkonnahoid ja soov abistada: kaupluse tulu ja ka esemeannetused lähevad Eesti toimetulekuraskustes inimeste toetamiseks.

Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.