${item.title}
${i18n('search')}

Algas tuleohtlik aeg

14.juuni 2023 Päästeamet kehtestas alates tänasest tuleohtliku aja Eestis, mis tähendab, et KEELATUD on grillida, lõket teha ja ka suitsetada vabas looduses, sealhulgas ka RMK aladel.
Praegused loodusolud on ääretult kuivad, mistõttu on kogu meid ümbritsev suures süttimisohus. Ka kõige väiksemgi säde võib algatada hektarite suuruse põlengu: “Kuiva ilma ja tugeva tuule korral levib tuli nii kiiresti, et keskmise füüsisega inimene ei jõua selle eest ära joosta. Põleng saavutab kiiresti väga ulatuslikud mõõtmed ning seda peatada ja läheduses asuvaid hooneid kaitsta on keeruline, vahel ka lausa võimatu. Samuti on suur kahju loodusele – hävivad taimed, loomad ning putukad,” sõnas Päästeliidu nõukogu liige Meelis Välimäe.

“Kulupõlengust hoidumiseks on esmalt mõistlik kulu mitte põletada,” rõhutas Välimäe. Samuti aitab sügisel rohumaade niitmine, sest peamiselt koosneb kulu kuivanud pikast rohust. Praegusel ajal tuleks vältida ka kuivanud rohu sisse lõkete tegemist ning teha kindlaks, et sinna ei satuks mistahes sädemeid. “Loodusesse ei tohi visata ka isesüttimist tekitavaid esemeid, nagu näiteks klaasist pudelid ja muud sarnast, mis “soodsa” nurga all päikesekiiri ühendades kulu võivad süüdata,” lisas ta.

Oma koduaias on tuld jätkuvalt lubatud teha, kuid seda piiratud alal, väikse tuule, kindla järelvalve all ning väga suure ettevaatlikkusega.

Oleme ettevaatlikud ja hoolime loodusest, mis meid ümbritseb!

📸 : Henry Killandi

Veel uudiseid

Kõik postitused

info@paasteliit.ee
+372 527 4112
Sirge 2, 10618 Tallinn, Eesti


PÄÄSTELIIT

Registri number 80302703
IBAN EE547700771002741382

${i18n('newsletter')}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

Otsi

Liitu meie uudiskirjaga

Minu Andmed

Tulumaksu tagastuseks on vaja sisestada annetaja nimi ning isikukood.