Patroon

Kaido Höövelson ehk Baruto

Jaapanis on, nagu meilgi, olemas vabatahtlikud ja kutselised päästjad. Vabatahtlikke on palju, nende võimalused hädasolijaid abistada on paremad kui Eestis. Tehnika on kaasaegsem ja seda on rohkem. Seadused tule tegemiseks on Jaapanis ranged, sest majad on ehitatud lähestikku. Igast väiksemast tulekahjust võib hetkega puhkeda midagi suuremat. Samas oleme jaapanlastest ees digitaalsete lahenduste poolest. Jaapanis teavitatakse tänavatele püstitatud ruuporite kaudu.

Kes on Baruto?

Kaido Höövelson, maadlejanimega Baruto Kaito ( 把瑠都 凱斗 ) on endine sumomaadleja, kes sündis 5. novembril 1984. aastal Väike-Maarjas. Elukutselt on Höövelson madrus. Ta on löönud kaasa Päästeliidu üldkogudel, vabatahtliku merepääste õppustel, esinenud vabatahtlike päästjate toetuseks televisioonis ja kirjutavas pressis. Samuti on Baruto toetanud vabatahtlike päästjate projekte ning andnud Simuna komando käsutusse tuletõrjeauto, mille 2014. aastal kinkisid talle pulmadeks vabatahtlikud päästjad ja merepäästjad. Praegu elab ja töötab Kaido Höövelson Jaapanis. Sellele vaatamata hoiab ta end Eesti vabatahtlike päästjate tegemistega pidevalt kursis.

Kolm mõtet Kaido Höövelsonilt:
  • Ma olen üks väike osake Päästeliidust. See on mulle suur au. (Valgamaalane, 5. aprill 2014)
  • Olgem ausad, vabatahtlikud teevad seda kõike omast vabast ajast ja heast tahtest. (Õhtuleht 16. juuni 2015)
  • Päästjad on alati mu meelel-keelel. Mõtlen nende peale ja olen nendega alati. (ERR 14. detsember 2015)
Päästeliidu patrooni meediakajastused
Baruto tatamil

Pildil viskab Baruto enne teist ringi Dejima vastu sumo suurvõistlusel Los Angelese Sports Arenal soola tatamile. © 2008 Rich Iwasaki

Teeme Eestis elu ohutuks!