Minu meri – austan ja hoian!

Coca-Cola Fond toetab Päästeliidu juhtimisel koostatud ja 2020-2021 aastatel rakendatavat algatust „Minu meri – austan ja hoian“ . Anname panuse Läänemere ja Peipsi järve turvalisusesse ja puhtusesse.

Algatuse eesmärk on kaasata mereäärset elanikkonda 6 pilootpiirkonna mereohutuse ja mereranna reostuse likvideerimise üritustesse. Kaugem eesmärk on luua tugev kogukond, kes toetab väikelaevnike tehnilise mereabi süsteemi loomist ning on teadlik mereohutuse ja –puhtuse hoiust.

„Palju räägitakse sellest, kuidas tuleb käituda mereääres olles, aga tähelepanuta on jäänud probleemid, mis tekivad merel. Meie soov on luua hästi toimivad koostöövõrgustikud, kus me saame väikelaevade omanikele selgitada, mis on mereturvalisus, kuidas ennetada merereostust ja kuidas saab iga inimene kaasa aidata, et meie mererannad ja meri püsiks puhtana,“ sõnas Päästeliidu nõukogu esimees Rait Killandi.

Pooleteise aasta jooksul korraldavad ja koordineerivad vabatahtlikud merepäästeühingud  Lääne-Eesti (Pärnu, Haapsalu), Põhja-Eesti (Kaberneeme, Juminda, Purtse) ja Peipsi (Mustvee)  pilootpiirkondades egiidi all “Minu meri -austan ja hoian” hulgaliselt info- ja koolituspäevi, seminare, laagreid, talguid ja teisi üritusi. Algatuses osalevad kõik huvitatud vabatahtlikud ühingud, kohalikud omavalitsused, ettevõtted ja organisatsioonid ning koolinoored.

Algatus kuulub projekti alla “Turvaline ja puhas Läänemeri”, mille tulemusena luuakse pilootpiirkondades koostöövõrgustikud mereturvalisuse õpetamiseks, tehniliseks mereabiks väikelaevadele, merereostuse ennetamiseks ning mererandade puhtuse tagamiseks. Seega, meil kõigil on võimalus panustada Läänemere ja Peipsi järve turvalisusesse ja puhtusesse.

Projektide ja Päästeliidu tegemistega kursis olemiseks, liitu meie uudiskirjaga!

Esimene koosolek Purtse pilootsadamas. Valmistuti sisuliseks tegevuseks ehk anti esmane ülevaade algatuse eesmärkidest, soovitavatest tulemustest ja planeeritavatest aktsioonidest. 

Pärnu lahe merepääste selts puhastas “Minu meri” raames jõge suvepealinna ühes käidavamas kohas. Pärnu Lahe Merepääste Seltsi juhi Norman Talsoni sõnul on inimestel
kombeks, et mis silma alt ära, seda pole olemas – nii on vee alla kogunenud hulganisti prügi.
Talsoni sõnul puhastati ligi 150 meetrit kaiäärset. “Esimesel kümnel meetril Kesklinna silla juures saime kätte ostukäru, jalgratta ja liiklusmärgi posti. Ostukärusid võis veest leida pea iga kümne meetri tagant,” ütles Talson. Kokku koguti sukeldujate hinnangul veest ligi pool tonni metalli. Leitud esemed viidi taaskasutuspunkti. Vaata ka fotosid.

#minumeri

 

Minu meri - austan ja hoian!