//the Header

Päästeliidu liikmed käisid Islandil rajul õppusel!

Kümne vabatahtliku pääste ühingu esindajat erinevatest Eesti piirkondadest käis Islandil õppimas suurõnnetustele reageerimise loogikat ja ka vahetut tegutsemist, näiteks üleujutuste korral.

Foto: Henry Killandi

Teooriatundides lahati erinevaid teemasid. Näiteks, kuidas tegutseda kui tavapärane päästevõrgustik on suurõnnetuse tõttu maas või millal/kuidas alustab tegutsemist tehniline pääste.

Praktikas võeti muu hulgas ette pääste kiirevoolulise üleujutuse korral – sel alal on islandlased maailma parimad!

Inspiratsiooni ning plaane uute tarkuste realiseerimiseks said õppustel osalejad endi sõnul kuhjaga. Mõnel pool Eestis ollakse juba teadmiste jagamisega algust tegemas. Nagu juba mainitud, tuuakse rahvusvaheline kogemus maailma tippudelt nii Ida-, Lääne-, Põhja- kui ka Lõuna-Eesti piirkondadesse. Projekti raames sünnib ka avalikult kasutatav õppematerjal.

Foto: Henry Killandi

Õppused toimusid Päästeliidu Erasmus+  rahvusvahelise koostööprojekti „Communities Against Disasters“ raames. Projektipartner on Islandi vabatahtlikke päästjaid liitev Slysavarnafélagið Landsbjörgehk ICE-SAR. Õppuste õnnestumisse panustas suuresti Laugarvatn’i linna vabatahtlik päästekomando. Vaata veel fotosid SIIT.