//the Header

Saame tuttavaks: Päästeliidu uus liige on Setomaalt – Luhamaa Nulga Priitahtlikud!

Päästeliidu liikmete nimekiri täienes Setomaa vallas, Luhamaa nulgas tegutseva vabatahtliku päästekomando võrra.

Alustuseks võiks meenutada, mis on nulk. Nulk tähendab seto keeles piirkonda ja Luhamaa on üks kaheteistkümnest Setomaa nulgast.

Luhamaa nulgas, üsna piiripunkti, lähedal ilutseb Määsi küla. Küla seltsimajja ongi Luhamaa Nulga Priitahtlikud registreeritud.

„Meil on praegu üksteist liiget, neist neli on teise astme vabatahtlikud päästjad,“ rääkis ühingu juht Andres Pindis. Praeguseks on tegeletud peamiselt ennetustööga, kuid kindel eesmärk on Häirekeskusega seotult valves olemine.

Andres Pindis president Alar Karisele vabatahtlike päästjate õnnemärki üle andmas.

„Kui ennetustöö raames kodukülastusi teen, siis vanemale inimesele ütlen ikka, et kui miski häda käes, siis helistagu meile,” lisas Pindis ja appi on teda ka kutsutud. Selline kogukondlik hool on Eesti vabatahtliku pääste tunnusmärk.

Tehnika osas unistatakse oma 4×4 päästemasinast, mis suudaks iga ilmaga Setomaa kuppelmaastikul hädalisteni jõuda. Praegu sõidetakse ringi isiklike masinatega ning igaks juhuks on Andresel hoovis valmis Misso vabatahtlike 60-aastane, aga hästi hoolitsetud Mercedese päästemasin.

Tema sõnul on ühingul konkreetne plaan ka oma komandohoone ehitada, isegi joonised on valmis. Lisaks funktsionaalsetele lahendustele ja kaunitele setolikele disainielementidele on hoonesse planeeritud kohalik tuletõrjemuuseum. „Nii saaks meie juurest ikka läbi kah astuda ning vabatahtliku pääste ajaloo ja tänapäevaga tutvuda,“  sõnas Pindis. “Tulgu kas või Lätist!”

Luhamaa Nulga Priitahtlike komandohoone plaan.

Nagu Eesti vabatahtlike päästjate puhul tavapärane, on piduriks rahastus. Nii otsitakse praegu hoolega toetust nii hoone kui tehnika tarvis. Kui mõni kohalik või kaugemgi ettevõtja või muidu heatahtlik tunneb siin ära väga õige toetamise koha, siis võtku Andresega ühendust:  5164481, andrespindis@gmail.com