//the Header

Esimene abisaadetis läks Ukraina päästjate poole teele

Ukraina päästjatele mõeldud esimene abisaadetis läks teele. Järgmine kogus päästevahendeid ja   -tehnikat on juba koostamisel ja kokku panemisel.

Päästeliidu abipalve peale reageerisid mitmed vabatahtlikud päästekomandod, eestimaalased ja kohalikud asutused. „Abi andjate ja antud abi hulk on olnud hämmastav. Edastame Ukraina päästjate poolt juba ette suure tänu,“ sõnas Päästeliidu juhatuse esimees Piia Kallas.

„Annetajaid on igast valdkonnast ja üle Eesti. Oma varustust loovutasid isegi need vabatahtlikud päästjad, kellel endalgi kitsas käes,“ sõnas ta.

Esimene saadetis sisaldab tuletõrjujate tavavarustust (saapad, riided, kindad, lambid), keemiakaitsevahendeid (ülikonnad ja maskid), droone, termokaameraid, mootorsaage ja ketaslõikureid.  Varustuse kohaleviimise võtsid enda peale Tõdva vabatahtlikud päästjad.

„Kuna päästmistingimused Ukrainas aina halvenevad, on palutud abi ka hea maastikuläbivusega tehnika osas,“ sõnas Kallas. „Uus saadetis pannakse Päästeliidu poolt kokku võimalikult kiiresti.“