//the Header

Päästeliidu värske liige loob Tallinna kõige tuleohutumat linnajagu

Päästeliidu värske liige on MTÜ Lille Asumiselts. Selts koondab kohalikke, oma kogukonnast hoolivaid elanikke. Seda ka ohutuse valdkonnas.

Asumiselts poleks asumiselts kui ei korraldaks kevad-, sügis- ja jõululaatasid, teemapäevi, kohvikute päevi, nostalgiapäevi, filmiõhtuid, töötube, lauatennise turniire ja palju muud põnevat. Lille seltsi tegevuste hulgas on eeskuju pakkuvalt ka ohutus ja vabatahtlik pääste.

Seltsi tuleohutuse ja vabatahtliku pääste valdkonna eestvedajal Raoul Raidnal on selja taga pikk ja edukas karjäär päästeteenistujana. Ilmselt sedavõrd pädeva eestvedaja tõttu on neil ka silmapaistev missioon paika seatud.

„Meie missioon on Lille asum muuta Tallinna kõige tuleohutumaks linnajaoks,“ sõnas Raidna. Missiooni elluviimiseks ei kavatseta tuleohutusalaseid kodunõustamisi teha pisteliselt või probleemsetes kohtades. Plaan on viie aastaga teha nõustamised kõikidele asumi kodudele!

Tõhus koostöö on asumiseltsil hiljuti taas uksed avanud Lilleküla päästekomandoga, seda nii ühisvalve, õppuste kui ka ennetustöö osas. „Koostöö on nii hea, et meil polegi oma vabatahtliku päästekomando hoonet vaja,“ rääkis Raidna.

Seltsil on Raidna sõnul nüüdseks kaheksa vabatahtlikku päästjat, teise astme koolituse läbinud osalevad juba ka ühisvalves. „Asumis elab üle 2000 inimese, nii et ennetustööd jagub ja potentsiaali uute vabatahtlike värbamise osas on samuti,“ lisas ta.