//the Header

FOTOD ja VIDEO: Ameerika autod kogunesid vabatahtlikke päästjaid toetama

USA väikebusside ja kastiautode klubi Fullsize kogunes Sõrandu vabatahtlike päästjate komando juurde, et üle anda toetussumma.

Mootorratastest ja mürakatest masinatest koosnev kolonn täitis kogu komando ümbruse ning kohalike sõnul pole sealkandis nii palju inimesi varem nähtudki.

Klubi president Lauri Sõmer rääkis, et nägid Sõrandu vabatahtlike abipalvet sotsiaalmeedias ning koos otsustati toetus kokku koguda. „Kohapeale tulles läks südame alt soojaks küll, kui mõelda, millega mehed siin tegelevad. Nad päästavad elusid ja seda täiesti vabatahtlikult. Kui neil on abi vaja, siis peame seda andma,“ sõnas Sõmer.
Ta lisas, et klubi toetusaktsioonid on saamas traditsiooniks.

Sõrandu komando palus abi, sest nende bensiinimaiad masinad lõid eelarvesse augu ning koroonakriisist tingitud rahapuuduse tõttu pooleli jäänud ka depoo olmeruumide ehitus ja varustuse uuendamine.
„Alguses oli üldse nii, et sündmusele minnes jooksime taskulampidega komandosse, sest elektritki polnud. Talvel küttis valves olev mees kõvasti ahju, et viis kraadigi sees oleks ja autodes vesi ära ei külmuks,“ meenutas komando pealik Janis Neemsalu.

Nüüdseks on Purtse vabatahtlikud kinkinud Sõrandu meestele oma vana diiselmasina ning toetuste najal kerkivad ka korralikud olmeruumid.

„Sellised tublid mehed ja äge noor komando on kogukonnale kindluse andja. Nende entusiasm ja ettevõtlikkus näitavad, et kõik kogukonnas on kõik hästi. Koos tehes ja üksteist aidates saame üle igasugustest raskustest. See oli meie silmis üks 2020. aasta ägedamaid ettevõtmisi,“ lisas Päästeliidu juhatuse esimees Piia Kallas.

Sõrandu vabatahtlikel külas

Vabatahtlikud päästjad väärivad paremat varustust!