//the Header

Piia Kallasest sai Päästeliidu juhatuse esimees

Kogenud tippjuht Piia Kallas alustas 16. märtsil tööd Päästeliidu juhatuse esimehena. Juhatuses jätkab ka senine esimees Kaido Taberland.

“Me oleme pehmelt öeldes vaimustuses, et sellise kaliibriga tippjuht otsustas meiega liituda,” rääkis Päästeliidu nõukogu esimees Rait Killandi. Tema sõnul on Päästeliit arenenud etappi, kus tuleb edasi tegutseda täiesti uuel tasandil, mis nõuab strateegilist planeerimist ning protsesside juhtimist.

Piia Kallasel on kaks majandusega seotud magistrikraadi ning ta alustas 1993. aastal tööd Hansapanga sisekontrolli osakonnas. Aastatel 1995-2005 oli ta Skanska EMV AS-i pearaamatupidaja ja siseaudiitor. Tema viimaseks pikaajaliseks töökohaks oli Riigi Kinnisvara AS, kus ta oli 13 aastat juhatuse liige.

“Olen olnud ka Heateo Sihtasutuse vabatahtlik ning osalenud Sotsiaalministeeriumi poolt kokkukutsutud Ligipääsetavuse nõukogu töös,” rääkis Kallas. “Kõige selle kõrvalt olen aktiivselt spordiga tegelenud, harrastanud erinevaid spordialasid. Tänaseks tegelen peamiselt rannavõrkpalliga.”

“Päästeliiduga liituma innustas mõte aidata kaasa elanikkonna kaitse teemadele laiemalt. Olen ka oma kogukonnas saanud abi Päästeliitu kuuluvatelt sõpradelt ning hindan kõrgelt kõikide vabatahtlike panust,” lisab ta.

“Tänaseks tekkinud olukord riigis on näitamas just elanikkonna kaitse tegevuse süsteemset koordineerimisvajadust ning läbimõeldud plaani meid ohustavate olukordadega toime tulemiseks. Sellise strateegia ja tegevuskavade süsteemne väljatöötamine saab ka olema üks prioriteete Päästeliidu selle aasta tegevuses.”

Kallas lubab, et püüab kõikide oma teadmiste ja kogemusega aidata kaasa liidu arengusse ja uutesse väljakutsetesse.