//the Header

Veepäästekoerte treeneritele annetasid head inimesed hulgaliselt varustust

Lõuna- Eesti veepäästekoerte grupp „Märjad käpad“ kutsus ligi kuu tagasi Facebooki vahendusel üles häid inimesi ja ettevõtteid annetama või sümboolse hinnaga andma koerajuhtidele treeningute läbiviimiseks kasutatud kalipsosid, mida nad saaksid kasutada päästekoertele väljaõppe tegemisel.

Üleskutsele vastas üle ootuste palju suurepäraseid inimesi nende hulgas Barrakuda Sukeldumisklubi (Sander Kiviselg), Eesti Sukeldujate Klubi (Terje Meos), Tartu päästekomando (Mart Vare) ning sukeldumisinstruktor Gilmar Krzivets Põltsamaalt ja Mailis Pärnaste.

Kõik olid nõus andma nii kalipsosid kui spetsiaalseid saapaid ja kindaid tasuta, hinnates veepäästekoerte panust turvalisuse tõstmisesse ja tunnustades treenerite tööd väljaõppe tegemisel.

Päästeliit ning 17 veepäästekoera Märgade käppade pundist nii Lõuna-Eestist kui Pärnumaalt tänavad! Esmakordselt on sel hooajal võimalus kõikidel koerajuhtidel osaleda treeningutel samaaegselt, sest üleskutsele reageeris niivõrd palju häid inimesi, kes annetasid üheskoos üle 20 kalipso, lisaks veel vajalikke saapaid ja kindaid.

Vaata allpool pildigaleriist, kuidas veepäästekoerad ja nende treenerid uue varustusega treeningul käisid. Fotode autor: Tuuli Huhko.

"Märjad käpad" treeningul 26. mai 2019

Teeme Eestis elu ohutuks!