//the Header

Päästeliit ootab toetajaid suurimas annetusi vahendavas keskkonnas „Ma armastan aidata“

Kohe 11-aastaseks saava keskkonnaga liitus tänavu 18 uut heategevusorganisatsiooni, nende hulgas Eesti vabatahtlike päästeorganisatsioonide esindaja Päästeliit.

Swedbanki ja Heateo SA poolt loodud annetuskeskkond on Eesti suurim annetusi vahendav platvorm, mille kaudu on selle aja jooksul annetatud 1,2 miljonit eurot pea 100 heategevusorganisatsioonile.

Kohe 11-aastaseks saava keskkonnaga liitus tänavu 18 uut heategevusorganisatsiooni, nende hulgas Eesti vabatahtlike päästeorganisatsioonide esindaja Päästeliit. Kokku on annetuskeskkonnas täna esindatud 55 heategevuslikku algatust, millele on võimalik teha teenustasuta annetusi, annetada oma aega või Swedbanki preemiapunkte.

Päästeliit ühendab ja esindab Eestis päästealal vabatahtlikult tegutsevaid ühinguid. Meie 128 liikmesühingu hulgas on neid, kes tegelevad tuletõrjega, merepäästega, koerapäästega, veepäästega, nööripäästega, inimeste otsingutega, ennetustööga ja paljude teiste päästevaldkondadega. Kokku tegutseb Päästeliidu ridades üle 3000 vabatahtliku päästja.

Swedbanki koostöösuhete ja toetustegevuste juhi Merje Klopetsi sõnul peab Swedbank oluliseks Eesti annetusmaastiku edendamist, et aidata kaasa tasakaalus ühiskonna arengule. „Strateegilist ning läbimõeldud annetamist saab pidada samasuguseks finantskäitumise osaks nagu säästmist, investeerimist ning eelarve planeerimist”, ütles Klopets. “Annetuskeskkonna statistika pealt näeme, et eestlased on lahked annetajad. Tuleviku väljakutsetest rääkides on küsimus aga eelkõige selles, kuidas muuta annetamist regulaarsemaks ning suurendada püsiannetajate arvu“, lisas ta.

Heateo Sihtasutuse tegevjuht Pirkko Valge tõi välja, et Eesti annetuskultuur areneb jõudsalt iga aastaga ning sellest annavad märku nii annetuste mahud kui laiema arutelu tõstatumine ühiskonnas. „Ma armastan aidata annetuskeskkond teeb annetamise inimestele lihtsamaks koondades tugevaid ja jätkusuutlikke vabaühendusi ning luues võimaluse neile lihtsalt ja mugavalt annetada,“ lisas Valge.

„Ma armastan aidata“ keskkonnale panid 2008. aastal aluse Swedbank ja Heateo Sihtasutus, eesmärgiga luua platvorm, mis aitaks edendada Eesti annetuskultuuri läbi usalduse, avatuse ning mitmekülgsuse. Keskkond annab inimestele võimaluse tutvuda tugevate ning usaldusväärsete organisatsioonidega erinevatest valdkondadest ning vormistada neile mugavalt ühekordne- või püsiannetus. Kõik annetuskeskkonnas olevad vabaühendused on läbinud põhjalikku taustakontrolli, mis tagab, et annetajate raha kasutatakse sihtotstarbeliselt. Selle jaoks hindab kõiki projekte spetsiaalne töögrupp, kuhu kuuluvad eksperdid vabaühendustest, Swedbankist ning teistest ühiskonnaelu olulistest valdkondadest.

Annetuskeskkonnas on võimalik annetusi teha kõikide pankade klientidel. Vaata lähemalt: www.armastanaidata.ee. Päästeliidule annetuse tegemiseks mine: https://www.armastanaidata.ee/annetan/tugev-uhiskond/paasteliit-kiire-elupaaste-ule-eesti.