//the Header

Minister Riina Sikkut tunnustas Pärnu-Jaagupi tuletõrjeseltsi

Sotsiaalministeerium tänas 25. veebruaril läinud aasta tegusamaid tervisedendajaid. Pärnumaalt pälvis tunnustuse Pärnu-Jaagupi tuletõrjeselts, kelle eestvõttel ja kohaliku omavalitsuse toel rajati Leader-programmi raames Pärnu-Jaagupi alevisse kultuuri- ja spordipark.

Tuletõrjeseltsi esitas terviseedendaja kandidaadiks Pärnumaa omavalitsuste Liit. “Selts on panustanud hindamatult palju oma vaba aega tervisepargi valmimisse, ilma selle eest tasu saamata. Selline kogukondlik initsiatiiv, kus kogukonna turvalisuse eest seisjad, vabatahtlikud päästjad edendavad ka rahva tervist, on märkimisväärne ja terviseedendaja tiitli vääriline,” seisis põhjenduses.

Tervisepargis korrastati vanad suusarajad, ehitati rahvavahelistele nõuetele vastav kettagolfirada, välijõusaal, seikluspark ja betoonist lauatenniselauad. Projekti omafinantseeringu tasus Põhja-Pärnumaa vald.

“Meil on väga hea meel, et meid on märgatud ja sellise projekti teostus läheb korda laiemalt,” ütles Pärnu-Jaagupi tuletõrjeseltsi liige ja üks projekti vedajatest Andro Oviir.

„Samm-sammult kujundame elukeskkonda, kus tervislikke valikuid on järjest lihtsam teha. See puudutab nii liikumist, toitumist, aga ka vaimset tervist. Kogukondlikud tervisedendajad on väga head tööd teinud, aidates igas Eestimaa nurgas kaasa tervise hoidmise väärtustamisele,“ ütles minister Riina Sikkut.

„Tervisedendajad, keda täna tunnustame, on ammendamatu energiaga spordientusiastid, kes innustavad inimesi liikuma, nad on suure südamega inimesed, tänu kellele saavad tuge abivajajad, keda ennast või kelle lähedast on tabanud raske haigus, nad on lasteaednikud ja noorsootöötajad, kes õpetavad meie lapsi omaenese elu suunama ja juhtima, nad on politseinikud ja pritsumehed – terved meeskonnad, kes loovad meie ümber iga päev tervist toetavat keskkonda.“

Sotsiaalministeerium on tervisedendajaid tunnustanud 2012. aastast. Eesmärk on tõsta esile rahvatervise edendamisse panustanud inimesi ja organisatsioone igast maakonnast.

Allikas: Pärnu-Postimees ja Sotsiaalministeerium

Foto: Annika Haas