//the Header

Välja anti Eesti tuletõrje ja pääste 100 juubelimärk

Vabatahtliku pääste aastal anti Päästeliidu ja Eesti Tuletõrjeliidu poolt välja juubelimärk. Kõige esimese juubelimärgi sai rinda Riigikogu esimees Eiki Nestor.

Juubelimärgi aluseks on võetud vabatahtlike sümboolika Päästeliidu sümboolikast, millele on lisatud tuletõrjekiiver ja ristatud kirved Eesti Tuletõrjeliidu sümboolikast. Ülaosas kirveste teravike vahel on sini-must-valgel taustal ETL tähis. Märgi allosas 100, mis tähistab saja aasta möödumist ajast, mil tuletõrjeühingud üle Eesti organiseerusid ühtsesse liitu.

Tänavu saab 100 aastat Üleriiklise Vabatahtlike Tuletõrjujate Seltside Liidu loomisest, kelle järjepidevuse kandja on Eesti Tuletõrjeliit (ETL) ning kelle rolli kannab tänasel päeval Päästeliit.

100 aastat tagasi ehitati üles meie riiki. Sel ajal tegutses Eestis ligi 150 kodanike vabatahtlikkuse alusel tegutsevat tuletõrjeorganisatsiooni, mis olid sageli kogukonna südameks. 7. septembril 1919 asutasid Tallinnas Estonia teatris 26 tuletõrjeorganisatsiooni, kelle seas oli nii vabatahtlikke, kutselisi kui asutuste komandosid, üleriigilise tuletõrjeorganisatsiooni – Üleriiklise Vabatahtlike Tuletõrjujate Seltside Liidu. Aegade jooksul nimi lühenes, aga nii pandi alus üle-eestilisele ühisele vabatahtlikule tuletõrjetegevusele. Tänapäeval tähistatakse seda päeva Eesti tuletõrje päevana. Aastal 2019 on Eesti Tuletõrjeliidu suur juubel, mida tähistatakse ühiselt 7.septembril Türil Eesti tuletõrje ja pääste 100. aastapäevana.

Kõigil on võimalus tellida märke oma liikmetele ja toetajatele. Märgi hind on 3 eurot (sisaldab käibemaksu ja postikulusid). Märkide tellimiseks võtke palun ühendust Tallinna Tuletõrjeühinguga e-posti aadressil info@tallinnatuletorje.ee.

Teeme Eestis elu ohutuks!