//the Header

Manija sangarid said kuldmedalid

6. veebruaril Munalaiu ja Manilaiu vahel toimunud mereõnnetusele reageerisid kohalikud vabatahtlikud

6. veebruaril 2018 leidsid Pärnu lahes, Munalaiu ja Manilaiu vahel aset traagilised sündmused. Kaubikuga jääle sõitnud seltskond vajus sisse ning neli inimest hukkus. Õnnetust pealt näinud kohalik sadamavaht alarmeeris koheselt kohalikke vabatahtlikke ning häirekeskust.

Hõljukiga MARS 700 regeerisid sündmusele MTÜ Manõja Päästekomando vabatahtlikud, kes päästsid läbi jää vajunud kaubiku katuselt Kihnu päritolu 51-aastase naise ja 41-aastase mehe Tõstamaalt. Aprilli teises pooles Manijal toimunud üldkogul anti komando liikmetele Evo Pullile, Erki Idvandile ja Oliver Leasile üle Päästeliidu vabatahtliku pääste kõrge teenetemärk – kuldmedal.

“Siiamaani oli meil selline olukord – seni kuni Tõstamaa valla all olime, et see hõljuki rool käis käest kätte ja hõljuki juhid pidid kaugelt tulema – kas Pärnust või Tallinnast või Kihnust. Ja hõljuk seisis Munalaiul kuuris. Aga nüüd on see kord õnneks Pärnu linna tingimustes muutunud. Kaks meest on kordamööda peal, elavad hõljuki läheduses ja võivad paari minutiga rooli minna, kui on vaja. Hõljuk on ööpäev läbi töökorras ja sõiduvõimeline. Ja näete, oligi kohe õnnetus käes – kohe kui saime selle asja lõpuks joonele,” kommenteeris sündmusi Manijal elav filmimees Mark Soosaar.

Päästeliidu tegevjuht Kaido Taberland: “Täname Manija päästjaid kiire tegutsemise eest! Samas kutsume kõiki üles toetama vabatahtlike päästjate ja merepäästjate tegevust, et luua Eestist turvalisem elukoht meile kõigile.” Päästeliit kogub 30. juunini 2018 annetusi päästevestide ostmiseks vabatahtlikele merepäästekomandodele.

Vabatahtlike merepäästjaid käis Tallinna lahel toimunud õppusel pildistamas Jarek Jõepera.

Teeme Eestis elu ohutuks!