//the Header

Annetajate toel pandi liikuma 7 tuletõrjeautot

Reageerimisvõimekus kasvas üle Eesti

2017. aasta detsembris toimunud toetuskampaaniaga kogus Päästeliit vabatahtlike kasutuses olevate tuletõrjeautode remondiks 6905 eurot. Vabatahtlikud ühingud ajavad hetkel läbi tehnikaga, mille keskmine vanus on üle 30 aasta. See tähendab keskmisest suuremat tähelepanu sõidukite hooldusele. Heade inimeste ja ettevõtete abiga said oma sõidukid korda 6 vabatahtlikku komandot. Kokku läks annetajate abiga liikvele 7 masinat.

MTÜ Lootuse Küla Päästelts (Kibuna) oli ostnud maastikupõlengutele reageerimiseks kasutatud UTV Polaris Rangeri, sest juba ammu oli selge, et vajadus sellise tehnika järgi on suur: eriti kevadiste maastiku- ning metsapõlengute ajal. Kuna uued UTV-d on väga kallid, siis vaadati kasutatud tehnika poole ning hiljuti õnnestuski soetada kasutatud (vaid 380 tundi töötanud) masin Rootsist – Polaris Ranger 700EFI 6X6. Tänaseks on sõiduk Eesti registris ning laitmatus tehnilises korras. Kuid UTV ilma kustutusvarustuseta, see on justkui lukk ilma võtmeta.

“Oleme väga tänulikud annetajatele ja Päästeliidule, et saime teie toega panna peale kõik vajaliku: osta ja paigaldada paagi, pumba ning kõik muud ühendused-liitmikud, ilma milleta tervik ei toimi. Veepaagi suuruseks on 300 liitrit ning survet tekitab Honda pump. Kogu toetuse taotlemisprotsess oli üllatavalt lihtne, kuid asjalik. Nii et Kibuna on valmis reageerima kevadistele kulupõlengutele, mida loodetavasti ei saa palju olema,” ütles Viljam Borissenko Lootuse Küla Päästeseltsist.

Raasiku Tuletõrjeühingu GAZ66 paak oli läbi roostetanud. “Valmistasime annetusest saadud rahadega uue plastikpaagi ja auto on peagi taas rivis,” lausus ühingu esindaja Jaak Laanisto.

Rae Tuletõrje- ja Päästeseltsi  päästeauto  sidur oli purunenud ja sõiduk seega kasutuskõlbmatu. Peeter Böckler Rae ühingust: “Nüüd on kõik korras ja auto taas reageerimisvalmis.”

Aasukalda Priitahtliku Päästekomando päästeauto  summutitoru kukkus ühel väljasõidul korrosiooni tõttu mootori küljest lahti – mitmeid kordi lapitud kohad ei pidanud enam üldse. “Nüüd on auto korras – ilus vaadata ja mootor lööb nurru,” tõdes ühingu juhtliige Marge Zaidullin.

Hüüru RC Klubi esindaja Mati Leivategija räägib oma loo: “Meie auto asub õues varjualuses ja miinuskraadide korral oli selle käivitamine ning väljasõit tõsine probleem, sest akud olid üle 10 aasta vanad. Nüüd, uute akudega, jookseb kõik nagu õlitatult, meeskond on rahul.”

Kaid Sarapuu Lõuna-Eestist: “Nõo Scania ja Volvo said uued akud ja toimetavad nüüd jälle igapäevaselt edasi.”

Suured tänud kõigile toetajatele! Tegime koos Eesti elu ohutumaks.

Pildil Rae komando päästeauto, mis toetajate abil taas liikvele pandi.

Teeme Eestis elu ohutuks!