//the Header

Anname autodele uue mineku

31. detsembriks 2017 kogume päästeautode remondiks 11200.- eurot

Novembri lõpus jõudis avalikuse ette hinnang, mille kohaselt ei vasta paljude vabatahtlike päästjate tehnika kehtivatele nõuetele. Puuduvad nii kindlustused kui tehnilise ülevaatuse tõendid. Kuigi selle seiga täpsemad asjaolud ja ulatus on alles selgitamisel, märgime, et Päästeliit on juba mitu viimast aastat juhtinud avalikkuse tähelepanu faktile, et vabatahtlike käes oleva tehnika keskmine vanus ületab 30 aastat.

Teisisõnu reageerivad näiteks Tallinn-Narva maantee liiklusõnnetustele, kodude põlengutele ja maastikureostustele üle Eesti operatiivsõidukid, mille tehasest väljavurisemisel polnud perestroika ja glasnosti õied veel korralikult puhkenud. Kuigi vabatahtlikud ühingud on püüdnud jõudumööda ja vastavalt võimalustele autosid kogu aeg remontida, siis Päästeliit korraldab sellise kogumiskampaania esmakordselt.

“Meie eesmärgiks on 31. detsembriks ehk aasta viimaseks päevaks saada kokku 11200 eurot,” ütleb Päästeliidu tegevjuht Kaido Taberland. Selle raha eest püüab Päästeliit panna liikuma võimalikult palju sellist vabatahtlike käes olevat tehnikat, mis ootab hetkel üht või teist puuduolevat varuosa. Oma panuse alates 1 eurost saab Päästeliidu toetuste keskkonnas anda igaüks.

“Kampaania lõppedes teeme avaliku ülevaate projektidest, mis said rahastuse ehk tehnikast, mis sai uue elu,” lisab Päästeliidu sponsorlus- ja partnerlussuhete juht Joanna Adler.

Pildil Vajangu Tuletõrjeühingu liige Toomas Sillamaa, kes restaureeris algusest lõpuni enda kätega oma 50. juubeliks vana paakauto.

Teeme Eestis elu ohutuks!