//the Header

Vabatahtliku pääste õnnenööp

Õnnenööp hoiab tee õnnele lahti

Tuleohutusega tegelevate inimeste kuuenööpide katsumist on ajast aega peetud õnnetoovaks tegevuseks. Samuti on vana eesti tava, et oma kodukoha ohutuse nimel pannakse rahad kokku ja püütakse midagi ise ära teha. 2017. aasta esimeses pooles tekkis Päästeliidus mõte anda nendele vanadele traditsioonidele Eesti Vabariigi 100. juubeliks just sellises kombinatsioonile uus elu – tähistada tuleohutusega tegelejate nööbi lugu, juhtida ohutusküsimustele ühiskonnas senisest enam tähelepanu ning koguda valdkonnale täiendavaid vahendeid.

“Tahtsime luua midagi pilkupüüdvat, kuid samas väärikat. Vabatahtliku pääste hõbedakarva õnnenööpi sobib kanda nii pintsakurevääril kui T-särgil,” ütleb Päästeliidu sponsorlus- ja partnerlussuhete juht Joanna Adler. Päästeliidu õnnenööbi lõplikule lahendusele eelnes mitu kuud arutelusid Päästeliidu nõukogus. Mõttevahetusse panustasid tuletõrje ajaloolane Sander Muhu ning reklaamibüroo Age McCann loometiim.

Õnnenööp on läbimõõduga 2cm ning selle magnetiline kinnitus tagab, et riietesse ei pea torkama auke. Õnnenööbist on olemas ka paguniga variant, mida selle ostnud ettevõtted saavad oma klientidele ja koostöö- partneritele näiteks jõuludeks edasi kinkida. Sel juhul kinnitub rinnamärk pagunikujulisele aluskaardile (vt kõrvalolevat pilti), millel on koht, kuhu ettevõtte saab oma nime trükkida ning taga jalg, et seda saaks “kamina- simsile” eksponeerimiseks üles panna. Paguni ümber on kuldne vutlar, mille tekst tutvustab vabatahtlikku päästet. Pagunit koos märgiga saab osta hinnaga 15 eurot tükk.

Esimesed Päästeliidu õnnenööbid valmisid tänu IIZI Kindlustusmaakleri panusele. “Me oleme ammu otsinud kingiideed, mis ütleks ja tähendaks rohkem kui seda ükski tavaline jõulukingitus teha saaks. Meil on hea meel, et saame olla kambas nii erakordse asja valmimisele ja sõnumi edastamisele”, kommenteeris IIZI turundus- ja müügijuht Maria Plees.

Teeme Eestis elu ohutuks!